Polemik & Kulis
23 Eyl 2023 14:38 Son Güncelleme: 23 Eyl 2023 14:39

Yılmaz Özdil ve Korcan Karar geri dönüyor! Projeleri belli oldu…

Yılmaz Özdil ile Korcan Karar’dan sürpriz bir haber geldi. İki deneyimli isim, bir internet sitesi ve YouTube kanalı ile medyaya geri dönüyor.

Sözcü TV’deki görevinden sadece bir ay sonra ayrılan gazeteci Yılmaz Özdil ile Show TV’nin eski spikeri Korcan Karar’dan sürpriz haber geldi. MedyaRadar’ın özel haberine göre iki deneyimli gazeteci, blablatv.com.tr adlı bir internet sitesi ve YouTube kanalı ile medyaya geri dönüyor.

YURTTAŞ GAZETECİLİĞİ KULLANILACAK

Yurttaş gazeteciliğinin de yer alacağı platformlarda hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Yılmaz Özdil ve Korcan Karar, internet sitesi ve kanalı yakın bir zamanda hayata geçirmeyi planlıyor.

SÖZCÜ TV’YE VEDA ETMİŞTİ

Yılmaz Özdil, Sözcü TV’deki görevinden başladıktan bir ay sonra veda etmişti. Özdil, ayrılma sebebi olarak şunları yazmıştı:

"Parantez açayım… Görevden derhal uzaklaştırılmam için, bir saniye bile görevde kalmamam için, CHP yönetiminin adını kullanarak, aleyhime kampanya başlatılmasına üzülmedim desem, yalan olur. AKP kampanyalarına alışığım, umurumda bile olmadığını beni tanıyan herkes bilir, ama doğma büyüme bir CHP’li olarak, bu kampanyaya parti kaynaklarının harcanmasına gerçekten üzüldüm. CHP’nin parasına yazık kardeşim. Meral Akşener'in masayı dağıtmadığını, kasten masanın dışına ittirildiğini söylediğim için, ‘Meral Akşener masayı dağıttı diyenler akçeli gazetecilerdir' dediğim için, CHP yönetiminin adını kullanarak benim aleyhime linç kampanyası başlatanlar, ne diyecekler şimdi?"