Polemik & Kulis
15 Kas 2021 10:31 Son Güncelleme: 15 Kas 2021 10:40

Hürriyet’ten ayrılan Toygun Atilla’nın yeni adresi belli oldu! Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi

Geçtiğimiz günlerde Demirören Medya Grubu’na bağlı Hürriyet gazetesinden ayrılan Toygun Atilla'nın yeni adresi belli oldu.

Hürriyet gazetesinden ayrılan Toygun Atilla'nın yeni adresi belli oldu. Ayrılık haberini sosyal medya hesabından duyuran Atilla, şu ifadelere yer vermişti:

“29 yıl önce 21 yaşında kapısından girdiğim ve yıllarca tutku ile çalıştığım Hürriyet’ten emekliliğimizi isteyerek alnımız açık, başımız dik olarak ayrıldık. Acısı ile tatlısı ile bir ömür geçirdik. Sürçü lisan ettiklerimiz, bilmeden kalbini kırdıklarımız olduysa affola.”

MedyaRadar’ın özel haberine göre Toygun Atilla’nın yeni adresi OdaTV oldu. Atilla, artık OdaTV Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenecek.

Serdar Cebe, Şubat ayında getirildiği OdaTV Genel Yayın Yönetmenliği görevinden yaklaşık bir ay önce ayrılmıştı. Ani bir kararla görevi bırakan Cebe, MedyaRadar’a yaptığı açıklamada üzüntüsünü dile getirmiş ancak köşe yazılarına devam edeceğini belirtmişti.

TOYGUN ATİLLA KİMDİR?

Gazeteciliğe 1991 yılında Günaydın gazetesinde başlayan Toygun Atilla, 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçti. Oldukça uzun bir dönem Hürriyet gazetesinde muhabir olarak görev yapan Atilla, Türkiye’deki birçok polisiye operasyonu; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Şike gibi çeşitli davaları takip etti. Bu konularda dikkat çeken haber ve söyleşilere imza atmıştır.

 Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü'yken hayatını yitiren Bülent Dikmener anısına her yıl düzenlenen haber ödüllerinde, 2011 yılında Jüri Özel Ödülü’'nü kazandı.

Toygun Atilla, biyografi ve edebiyat türlerinde eserler yazmış bir yazardır. Toygun Atilla, İfşa ve Sakıncalı Amiral adlı eserlerin sahibidir.