Polemik & Kulis
10 Mayıs 2024 11:07 Son Güncelleme: 10 Mayıs 2024 11:15

Cem Küçük, Ece Üner'e fena yüklendi! "Yeteneksiz Bayan Ripley: Ece Üner"

Ünlü sunucu Ece Üner'in, Özgür Özel ve Yeni Şafak çalışanı Taha Hüseyin Karagöz arasındaki görüşmeyi eleştiren yorumu sosyal medyanın gündemine oturdu. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'te bugünkü yazısında Ece Üner'i Netflix'te yayınlanan ve bir dolandırıcının hikayesini anlatan ‘Ripley’ dizi ile eleştirdi!

Cem Küçük, Türkiye gazetesinde yayınlanan "Yeteneksiz Bayan Ripley: Ece Üner" başlıklı yazısında "Hangi işi yaparsanız yapın önemli olan samimiyettir. Televizyonculuk ve gazetecilik de öyle. Eğer samimiyseniz izleyici ve okuyucular sizi tutar. Değilseniz zaten medyada tutunamazsınız. Ana akım medyadan çıktığınız anda da marjinal birine dönüşürsünüz. Ece Üner tam olarak böyle biri. Ana akımda haber sunarken "orta yolcu"ydu. Ahmet Kaya’nın Entel Maganda’da dediği gibi: “Konuşurken solcu, yaşarken karambolcu, oportünisme bulaşmış, tipik bir orta yolcu.” dedi.

İşte o yazı…

Hangi işi yaparsanız yapın önemli olan samimiyettir. Televizyonculuk ve gazetecilik de öyle. Eğer samimiyseniz izleyici ve okuyucular sizi tutar. Değilseniz zaten medyada tutunamazsınız.

Ana akım medyadan çıktığınız anda da marjinal birine dönüşürsünüz. Ece Üner tam olarak böyle biri. Ana akımda haber sunarken "orta yolcu"ydu. Ahmet Kaya’nın Entel Maganda’da dediği gibi: “Konuşurken solcu, yaşarken karambolcu, oportünisme bulaşmış, tipik bir orta yolcu.”

Suya sabuna dokunmuyordu. Sıkıştığında Atatürk’e sarılıp işin içinden çıkıyordu. En güçlülere vuramadığı için zayıf kişileri kendine hedef seçiyordu.

Sonra ana akımda kadın programı sundu. Ağlayamadığı ve sahte kişilik olduğu için programı tutmadı. Numara yaptığı her hâlinden belliydi.

Şimdi muhalif kanallar içinde muhalifleri en iyi afyonlayan kanalda yeni bir trol türü olarak boy verdi. Olmuyor Ece Üner! O kadar vasat ve düşük profilsin ki, ayakta kalmak için trol gibi davranmak zorunda hissediyorsun. Zamanında İsmail Saymaz Hürriyet’te çalışırken ona, “Buradan sonra gideceğin yer Halk TV ve Sözcü gazetesi” demiştim. Nitekim öyle oldu. Senin kariyerin zaten olmayacak Ece. Çünkü hâlâ zayıfa vuruyorsun. “Bedel ödüyorum” demişsin ama hangi bedeli ödediğini hâlâ öğrenemedik.

Bazen hükûmet medyasına çakmaya çalışıyorsun ama unutma kocan Deniz Bayramoğlu da hükûmet kanalında çalışıyor. Bazen hükûmet yanlısı gazeteciler diyerek galiba kocanı kastediyorsun. Deniz iyi arkadaştır. Senin gibi ana akımdan giderse delirmez...

Toplumsal olaylarda her şeyi dramatize etmek seni itibarlı biri yapmıyor. Çünkü sunumun çok itici. Metin Akpınar’ın çocuklarını yok saymasına ağzını açmazsın. CHP’li belediyelerin eşi dostu kayırmasına sesin çıkmaz. DEM’li belediyelerin PKK desteğini görmezsin. Uğur Dündar’ın karşısında iki büklüm oturursun. Sahte sahte güler, iticiliğini ortaya çıkarırsın. Yeni bir trol türüsün Ece. Muhtemelen birkaç yıl sonra da olmayacaksın. Gerçi şimdiki yerinde olsan ne olur olmasan ne olur. Yeteneksiz Bayan Ripley’sin.