Polemik & Kulis
13 Ağu 2022 20:49 Son Güncelleme: 13 Ağu 2022 20:52

Anket şirketine talimat verdi! Ali Babacan'dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili bomba hamle

İddialara göre DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın talebi üzerine Area Araştırma tarafından 81 ilde "Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyor musunuz?" anketi yapılacak. Anketten çıkan sonuçlar ise DEVA Partisi'ne verilecek. Babacan ve ekibi de çıkan sonuçlara göre 2023 seçimleri için önemli kararlar alacak.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar devam ediyor. Adaylık için başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere diğer liderler de 6'lı masadan çıkacak sonucu işaret ediyor. Gözlerin çevrildiği 6'lı masada bulunan isimlerden DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan ise dikkat çeken bir hamle geldi.

AREA ARAŞTIRMA'YA TALİMAT VERDİ

İddialara göre Ali Babacan, Area Araştırma'ya talimat vererek, bir konuda yoklama istedi. Buna göre Area Araştırma, Ali Babacan'ın talebi üzerine 81 ilde "Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyor musunuz?" anketi yapacak.

SONUÇLAR DEVA GENEL MERKEZİ'NE

Bu anketten çıkacak sonuçlar ise DEVA Partisi Genel Merkezi'ne gönderilecek. DEVA Partisi de sonuçlara bakarak 2023 seçimleri için önemli kararlar alacak.

"6'LI MASA UZLAŞMAZSA ADAYIM"

Ali Babacan, daha önce yaptığı açıklamada 6'lı masada uzlaşma olmaması durumunda Cumhurbaşkanlığı'na aday olacağını ifade edip, şunları söylemişti: "Parlamenter sisteme geçildiğinde de her partinin genel başkanı doğal bir başbakan adayıdır. Dolayısıyla bir uzlaşma olmadığı zaman mevcut sistemle seçime giderken DEVA Partisi ortak bir aday konusunda uzlaşmanın içerisinde yer alamazsa o zaman DEVA Partisi'nin genel başkanı doğal olarak DEVA Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı olacaktır."