Medya
08 Şub 2022 08:53 Son Güncelleme: 08 Şub 2022 08:57

Yıllar sonra ortaya çıktı! İşte Aziz Yıldırım’ın bahsettiği ‘kumpas’ belgesi…

Aytunç Erkin, bugün kaleme aldığı yazısıyla yıllar sonra ortaya çıkan bir belgeyi paylaştı.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, bugünkü köşesinde ‘İşte Aziz Yıldırım’ın bahsettiği o belge’ başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Erkin, söz konusu belgeyle ilgili "Aziz Yıldırım ve arkadaşları başta olmak üzere aslında Türkiye'ye kurulan Ergenekon, Balyoz, Odatv, Askeri Casusluk vs… gibi kumpasların nasıl hazırlandığını gösteren somut bir belge." değerlendirmesini yaptı.

Aytunç Erkin’in yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Bildiğiniz üzere 3 Temmuz soruşturmasını yürüten (Yıl: 2011) firari Savcı Mehmet Berk, ifade esnasında, Bursaspor şampiyon olmasa Fenerbahçe Spor Kulübü'ne operasyonun 2009-2010 sezonunda yapılacağını söylemişti. Savcının bu söylemini kamuoyu ile paylaştım.

HUKUK EKİBİMİZ ÇOK ÖNEMLİ BİR DELİLE ULAŞTI

Hukuk ekibimiz hakim ve savcılar hakkında açılacak davalara çalışırlarken çok önemli bir delile ulaştılar. 3 Temmuz yargılamasını yapan, kapatılan İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesi'nin UYAP formatında yazılı olan Fenerbahçe'ye kumpasın gerekçeli kararı word formatına dönüştürüldüğünde, belgenin hazırlanma bilgileri çıkmaktadır. Buna göre gerekçeli kararın oluşturma tarihi 16 Nisan 2009. Son değişiklik tarihi 10 Ağustos 2012, son yazdırma tarihi 10.08.2012'dir.”

İşte Erkin'in paylaştığı o belge:

 

Yazının tamamı için tıklayın!