Medya
09 Mayıs 2024 21:09 Son Güncelleme: 09 Mayıs 2024 21:37

Hürriyet’ten ayrılmıştı, tv100 ile anlaştı! Hangi görevi yürütecek?

Şubat ayında Hürriyet gazetesinin Ankara ekindeki haber koordinatörü görevinden ayrılan Fatih Tekeci, tv100’le anlaştı. Fatih Tekeci, tv100 Ankara Haber Koordinatörü olarak göreve başladı.

Gülseven Medya Grubu bünyesinde yayın yapan tv100, Hürriyet gazetesi Ankara bürosunda uzun yıllar muhabir, editör, yazı işleri müdürü ve haber koordinatörü görevlerinde bulunan Fatih Tekeci’yi kadrosuna kattı.

Fatih Tekeci’nin 10 yıl boyunca Hürriyet Ankara’da kaleme aldığı “Burada Okur Yazar” adlı okur köşesinin adı, geçen yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Ankara’da bir parka verilmişti.

FATİH TEKECİ KİMDİR?

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Fatih Tekeci, gazeteciliğe ilk olarak 2010’da Hürriyet gazetesinin Ankara bürosunda stajyer olarak başladı. Doğan Haber Ajansı’nın (Demirören Haber Ajansı) Antalya Bürosu’nda yaklaşık bir yıl tecrübe kazanan Fatih Tekeci, 2011’de bu defa muhabir olarak Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Bürosu’na döndü.

Kent haberciliğindeki başarısı ve haberlere getirdiği bakış açısıyla başkent Ankara’da dikkat çekmeyi başaran Fatih Tekeci, 2013’te ‘Editör’ olarak gazetecilik mesleğinin bu kez de mutfak (yazıişleri) kısmına geçiş yaptı. Bu sırada ‘Bir Başka Pencereden’ adlı haftalık röportajlar yaptı. Yine aynı yıl, daha önce duayen gazeteci Yalçın Bayer’in Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Eki’nde kaleme aldığı okur köşesini devraldı.

Fatih Tekeci, ‘Burada Okur Yazar’ adlı bu köşeyi 1 Kasım 2013’ten itibaren 10 yıl boyunca sürdürdü. Burada Okur Yazar’ın adı, geçen yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Ankara-Altındağ’daki bir parka verildi. Gazetecilik mesleğinin yanı sıra 2016 ve 2017 yıllarında TRT Ankara Radyosu’nda hafta içi her sabah ‘Kent Gündemi’ programını sunan Fatih Tekeci, zaman zaman da Radyo Trafik Ankara’da ‘Kentin Sesi’ programında dinleyicilerle buluştu.