Medya
02 Haz 2015 08:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:37

Yeni Şafak yazarını şaşkına çeviren seçmenler! "AK Parti'ye küsmüş, ders vermek istiyorlar!"

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, AK Parti'nin kararsız dindar-muhafazar seçmenine seslendi, 7 Haziran'da iktidara 'oy verin' çağrısı yaptı

Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk, AK Parti'nin kararsız muhafazakar seçmeninin 2015 genel seçimlerinde sandığa gitmeyip partilerine ders vermek istediğini yazdı.

2015 genel seçimlerinde Sakarya'dan aday adayı da olan Öztürk, günün ilginç yazılarından birine imza attı. 'AK Parti'ye ders vermek' başlıklı yazısında yazar, seçim öncesi AK Parti'deki asıl tehlikeye işaret etti.

Muhafazar kesimin AK Parti'nin ana damarı olduğunu belirten yazar, milletin çelik çekirdeği olarak nitelediği bu kitle için şu ilginç tespiterde bulundu:

ŞAŞILACAK KADAR ÇOK SAYIDA İNSANLA KARŞILAŞTIM

"İşte bu insanlar küsmüş, kırılmış, incinmiş, dertlenmiş. AK Parti için bundan daha büyük tehlike olamaz. Kürt oyları HDP'ye, milliyetçi oylar MHP'ye kaymış, bunun bir önemi yok. Asıl tehlike, AK Parti'nin en büyük enerjisi, zihinsel zenginliği, motor gücü olan, ana damarını, omurgasını temsil eden insanların sırtını dönme ihtimalidir.

Bu insanlar şimdi kırgınlıklarının ve kızgınlıklarının ifadesi olarak sandığa gitmeyip, AK Parti'ye mesaj vermek, ders vermek istiyor. Şaşılacak kadar çok sayıda insanla karşılaştım."

Bu kesimin ruh halini gördükten sonra bu yazıyı yazmaya karar verdiğini ifade eden Öztürk, Bize umut bağlayanları yüzüstü bırakamayacaklarının altını çiziyor. "Seçimden sonra ne diyeceksek diyeceğiz." diyen yazar, yazısını böyle noktaladı:

SANDIĞA GİTMEMEK, KAVGAYI YARIM BIRAKMAKTIR

"Bu hikaye yarım kalamaz. Sandığa gitmemek olmaz. Bu, size yakışmaz. Kavganın ortasındayız hala. Sizin başlattığınız kavgadan, sizin çekilmeniz olmaz. Adalet ve ahlak kavgasıdır bu, hem içeride hem dışarıda.

İnanın nasıl Menderes'in, Özal'ın bıraktığı mirası perişan ettilerse, nasıl tüm kazanımlar tarumar edildiyse, nasıl yeniden darbe süreçleri, ekonomik krizler yaşandıysa, inanın AK Parti'nin, Erdoğan'ın mirası da öyle perişan edilir, ülke mahvolur.

Hiç kimse düşünmese bile siz düşünmek zorundasınız bunu. Hiç kimsenin umurunda olmasa da, siz yine dert edinmelisiniz bunu. Siz, bu milletin çelik çekirdeğisiniz, siz olmadan hiçbir kavgadan galip çıkamayız. Sandığa gitmemek olmaz, kavga yarım bırakılmaz dostlarım."