Medya
30 Tem 2021 14:32 Son Güncelleme: 30 Tem 2021 15:01

Yeni Akit’ten Tuğba Özay için skandal başlık! Yazar Selahattin Yusuf’tan cevap gecikmedi

Yeni Akit, Manavgat’taki yangında çiftliği zarar gören Tuğba Özay’ın yardım çığlığı için attığı başlıkla dikkatleri üzerine çekti. Gazetenin skandal başlığına yazar Selahatin Yusuf’tan cevap ise gecikmedi.

Türkiye birbiri ardına çıkan orman yangınlarıyla sarsılıyor. Manavgat’ın Yeniköy mahallesinde başlayan yangının sıçradığı bölgede çiftliği bulunan manken Tuğba Özay ise önceki akşamdan bu yana sosyal medya hesabından gözyaşları içinde video çekerek yardım istedi.

HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

Dün Manavgat'taki çiftliğine gitmek için yola çıkan Özay, yangının evine sıçradığını duyunca ise gözyaşlarını tutamadı ve hüngür hüngür ağladı. Arabanın içinde ağlayarak video çeken Özay, "Yanıyoruz, çiftliğimiz yanıyor her yer yanıyor. Ne olur sesimizi duyun. Manavgat'a yetişmeye çalışıyorum. Yangın uçaklarına daha çok yer verin. Bütün devlet yetkililerine sesleniyorum. Çiftliğimiz, evimiz, köyümüz her yer yanıyor. Hiçbir yerim tutmuyor. Daha çok uçak lazım. Bütün yetkililer ne olur gelin" dedi.

SKANDAL BAŞLIK

Tuğba Özay’ın bu çağrısını internet sitesine taşıyan Yeni Akit ise skandal bir başlık atmayı tercih etti. Haberi, “Manken Tuğba Özay'ın bacak gösterip aldığı çiftliği de mi varmış?” başlığıyla duyuran gazeteye sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki yağdı.

‘NEREDEN, NASIL GÖRDÜNÜZ?’

Tepki gösteren isimlerden biri de yazar Selahattin Yusuf oldu. Yeni Akit’in söz konusu tweetini alıntılayan yazar, “Siz ‘gösterdiğini’ nereden gördünüz, nasıl gördünüz?” ifadelerini kullanarak göndermede bulundu.

İşte o paylaşım…