Polemik & Kulis
02 Eyl 2023 13:49 Son Güncelleme: 02 Eyl 2023 14:05

Ünlü ekran yüzü Habertürk’e veda etti! ‘Tam 6 yılı geride bıraktığım…’

Habertürk’te sürpriz bir ayrılık yaşandı. Yaklaşık 6 yıldır kurumda görev alan ünlü ekran yüzü veda ettiğini duyurdu.

Ciner Medya Grubu’na bağlı olarak yayın yapan Habertürk TV'de sürpriz bir ayrılık yaşandı. Yaklaşık 6 yıldır kurumda görev alan sunucu Oya Çebi, Habertürk’e veda etti.

“EVİMDEN, AİLEMDEN AYRILMIŞ GİBİ…”

“Tam 6 yılı geride bıraktığım Habertürk’e artık VEDA VAKTİ” diyerek ayrılık haberini duyuran Oya Çebi, “Kendimi iş yerimden ayrılmış gibi değil de; evimden, ailemden ayrılmış gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

OYA ÇEBİ KİMDİR?

Oya Çebi 20 Ocak 1985 tarihinde Trabzon'da dünya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü tamamladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi isimler başta olmak üzere birçok isimden spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde eğitim gördü.

Kariyerine ilk olarak Türkçe öğretmenliği yaparak başladı. 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra spikerlik ve sunuculuk için gerekli eğitimlerini tamamlayıp Tvem kanalında çalışmaya başladı. Burada ana haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi. Bir süre Tvem'de çalıştıktan sonra 2017 yılında Habertürk kanalına transfer oldu.

Habertürk'te Haftasonu Sabahı, Gece ve Gün Başlıyor programlarının yanı sıra ana haber bülteninin sunumunda görev aldı. Bir dönem TV8 int kanalında da Sektörün Enleri programını sundu.

Oya Çebi’nin yeni adresi ise henüz belli değil.

ETİKETLER
#oya çebi #habertürk