Polemik & Kulis
02 Eki 2023 17:34 Son Güncelleme: 02 Eki 2023 17:48

TRT World’de flaş transfer! Usta haberci 3 yıl sonra medyaya geri döndü!

TRT World'de Yayın Koordinatörü Bora Bayraktar ile el sıkışan deneyimli isim medyaya geri döndü.

Görev yaptığı süre içerisinde birçok önemli haberin altına imza atan deneyimli gazeteci Zeynep Karamustafa, medya sektörüne dönme kararı aldı.

En son CNN Türk'te iken gazetecilik kariyerine ara veren Karamustafa, Semra-Enver Yücel Vakfı Basın İletişim Koordinatörlüğü görevini üstlenmişti.

Bugün TRT World Yayın Koordinatörü Bora Bayraktar ile anlaşan Karamustafa, TRT World'de Saha Prodüktörlüğü görevine getirildi.

ZEYNEP KARAMUSTAFA KİMDİR?

1983 yılında Ankara’da doğdu. Özel Arı Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında Gazi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü kazandı. Muhabirliğe ilk adımını üniversite 2. sınıfta attı. Atv’de geçirdiği 1,5 yıllık stajın ardından profesyonel olarak çalışmaya Kanal D’de başladı.

2007 yılı şubat ayında ise Kanal 24’te bugünkü uzmanlık alanı olan “Başbakanlık Muhabirliği”ne başladı. Birçok siyasiyi hem yurt içinde hem yurt dışında takip etti.

Kanal 24’ü Habertürk televizyonu izledi. 2009 yılı ortasında ise Başkent Ankara’dan ayrıldı ve kariyerine İstanbul’da devam etme kararı aldı.

2010 yılı Eylül ayından 2020 Eylül ayına kadar CNN Türk televizyonunda Cumhurbaşkanı ve Başbakanlık muhabiri olarak görev yaptı.

Engellilere göre yeniden inşa edilen Alanya ile ilgili yaptığı dosya ile Gazeteciler Cemiyeti’nden “En İyi Haber Ödülü”ne sahip. Bunun yanı sıra, her geçen gün daha da kirlenen Trakya’nın bir zamanlar can suyu olan Ergene Nehri ile ilgili hazırladığı dosya ile de “Yılın Doğa Savaşçısı” ödülünü aldı.

İleri seviyede İngilizce ve İtalyanca biliyor.