Polemik & Kulis
05 Kas 2018 15:15 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:57

O fotoğraf kavga çıkardı...Vatancılardan sert tepki: O fotoğraftaki herkes işsiz kaldı! (Medyaradar/Özel)

Demirörenlerin sahibi olduğu Vatan Gazetesi'nin kapanmasının ardından 4 Vatan yöneticisinin yattaki fotoğrafları olay oldu.

Demirörenlerin sahibi olduğu Vatan Gazetesi, 1 Kasım'da son kez okurla buluşarak kapatıldı.

Kapanışın ardından sosyal medyada dikkat çeken bir fotoğraf paylaşıldı. Vatan gazetesinin Genel Yayın Koordinatörü Tayfun Hopalı, Genel Yayın Müdürü İsmail Yuvacan, Ekonomi Müdürü Ercan İnan ve yönetici Güney Öztürk’ün yer aldığı fotoğrafta, denize açılan yattaki gazeteciler görülüyordu.

Kapanışın ardından “kutlama” yapar gibi algılanan bu fotoğrafa Vatan gazetesinin eski yazarı Mustafa Mutlu’dan çok sert tepki geldi.

Mutlu, “Bir zamanlar muhalif medyanın yıkılmaz kalesi olan Vatan gazetesini Erdoğan Demirören’in patronluğunda yandaş gazeteye çeviren ve sonunda kapısına kilit vuran bu ekip, görevlerini başarıyla yerine getirmiş olmaktan dolayı o kadar mutlu ki şimdi Instagram’da fotoğraf paylaşıp yeni ufuklara yelken açmaktan söz edebiliyor” ifadelerini yazdı.

Mustafa Mutlu bu satırların devamında şunları yazdı:

“İsmail Yuvacan’ın veda yazısında patronlarına övgü düzmesi de gösteriyor ki bu ekibin işi garanti... İyi de diğer 83 kişi ne olacak? Acaba onlar da bugün ellerinde viskiyle tekne turuna mı çıktı? Yoksa hepsi büyük bir endişeyle gelecek korkusu mu yaşıyor? Türk medya tarihi bu fotoğrafı asla unutmayacak. Bugün direnenler ve işsiz kalanlar onurlarıyla sonsuza kadar yaşayacak; ama para ya da iş garantisi uğruna meslek onurlarını satanlar elbette tarihin yargıçlarına hesap verecek.”MUSTAFA MUTLU'YA SERT YANIT: YALANDIR, ALÇAKLIKTIR!

Vatan Gazetesi eski yazarı Mustafa Mutlu'nun "Türk medyası bu fotoğrafı asla unutmayacak" sözlerine Vatan Gazetesi'nin 4 yöneticisinden ortak bir açıklamayla tepki gösterildi.

Vatan gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Tayfun Hopalı, Genel Yayın Müdürü İsmail Yuvacan, Ekonomi Müdürü Ercan İnan ve yönetici Güney Öztürk, Medyaradar'a gönderdikleri açıklamada fotoğraf üzerinden kendilerine karakter suikasti yapıldığını ileri sürdüler.

İşte o açıklama:   

Mustafa Mutlu dün tek bir fotoğraf karesine, o kareye yansıyan tek bir ana bakarak karakter suikastına girişmiş.
Kendisine yakışanı yapmış... Diyor ki, özetle, 'Biz patronla anlaşmışız, iş garantisi almışız, para almışız, gazeteyi kapattırmışız. İşsiz bıraktığımız arkadaşlarımızdan utanmadan kutlama yapıyormuşuz. Bu fotoğrafı medya dünyası unutmayacakmış...'

O fotoğraf karesindeki herkes 1 Kasım'da gazetemizin kapatılmasıyla işsiz kalmıştır. Patronla anlaştığımız, iş garantisi aldığımız külliyen yalandır. Hele para aldığımızı ve kutlama yaptığımızı söylemek en hafif tabiriyle alçaklıktır.

25 yıldır omuz omuza çalışan dört 'işsiz' arkadaş, 25 yıldır ilk kez bir Pazar günü gazete dışında buluşabilmiş, iş stresinden ve sorumluluğundan uzak, bir arada vakit geçirmiştir. O kare olsa olsa 25 yıldır bir türlü yapılamayan, birlikte olunamayan bir anın yansımasıdır, o kadar.

Bu karenin altını yalan ve iftiralarla dolduran başta Mustafa Mutlu olmak üzere, bu karakter suikastında yer alan tüm internet siteleri hakkında yasal süreç başlatıyoruz.

Kamuoyuna duyrulur.