Polemik & Kulis
13 Kas 2018 17:22 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:58

Milli Görüş'ün yayın organı TV5'ten transfer atağı! Hangi sürpriz isimler program yapacak?

Milli Görüş'ün yayın organı TV5'te, Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz'ın Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmesinin ardından yeniden yapılanma için düğmeye basıldı.

Milli Görüş’ün yayın organı TV5’in Ankara Temsilcisi olan Mustafa Yılmaz, kanalın yeni genel yayın yönetmeni oldu. Mustafa Yılmaz’ın TV5’in başına geçmesinin ardından yapılanmaya giden kanala yeni isimler transfer edildi. 

Odatv'de yeralan habere göre; eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Etyen Mahçupyan ile kısa süre önce CNN Türk’le yolları ayrılan Ahu Özyurt TV5’te ortak program yapacaklar.

Eski Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu ile Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emra Bağce de birlikte program yapacak isimler arasında yer alıyor.

Bu isimlerin yanı sıra, Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde danışmanı olan Osman Altuğ da TV5’te program yapacaklar isimler arasında…

Ayrıca, AKP içindeki muhalif kanada yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarları Yıldıray Oğur ve İbrahim Kahveci de TV5’te program yapacaklar.

Sosyal medyada, FETÖ üyeliğinden 8 yıl 9 ay hapis cezası alan Ali Bulaç’ın da TV5’te program yapacak isimler arasında olduğu iddia edilmişti. Ali Bulaç’a da teklifin yapıldığı, ancak Bulaç'ın teklifi reddettiği öğrenildi.