Polemik & Kulis
31 Ara 2018 09:20 Son Güncelleme: 31 Ara 2018 10:02

Medyaradar'dan yılın son bombası! Hangi genel yayın yönetmeni görevinden ayrılıyor?

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu bugün itibariyle görevinden ayrılıyor. Kelkitlioğlu'nun yeni adresi neresi olacak?

16 Şubat 2015 tarihinden bugüne kadar Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Murat Kelkitlioğlu TürkMedya grubu ile yollarını ayırma kararı aldı.

 Kelkitlioğlu 2019 Ocak ayından itibaren Ebru Yaşar'ın Diyarbakırlı eşi Necat Gülseven'in sahibi olduğu 3N medya grubunun CEO'su olarak görev yapacak.

Gülseven'in sahibi olduğu medya grubu içerisinde Yeni Birlik Gazetesi, Show Radyo, Radyo Viva, TV100 ve Bizimev TV yeralıyor.

MURAT KELKİTLİOĞLU KİMDİR?

Murat Kelkitlioğlu 1971 senesinde Ünye'de dünyaya geldi.

1994 senesinde Yeni Şafak'ta çalışmaya başladı. Bir çok özel haberin altında imza atan Murat Kelkitlioğlu'nun gazetecilikteki ikinci adresi Ufuk Güldemir'in kurucusu olduğu Habertürk oldu.

Muhabirlik görevinden kısa bir süre sonra Habertürk'te genç yaşta Haber Müdürü oldu. Batık Bankalar dönemini yaşayan Türkiye'nin çok ses getiren haberlerinin altına imza attı. Dönemin gündemde en çok konuşulan haberlerini yaptı.

İlerleyen zamanlarda Tercüman gazetesinde çalışmaya başladı. Tercüman'da köşe yazarlığı yaptı.

Daha sonra Star'a geçti. Burada da köşe yazarlığı ve yazıişleri müdürlüğü yapan Kelkitlioğlu, bir süre sonra da Güneş'in genel yayın yönetmeni oldu.

Güneş'teki görevini bıraktıktan sonra Akşam gazetesine geçen Kelkitlioğlu, halen Akşam gazetesinin genel yayın yönetmenidir.

Murat Kelkitlioğlu, evli ve biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk babasıdır.