Polemik & Kulis
04 Mayıs 2018 23:49 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:11

Medyaradar'dan gece bombası! Karar Gazetesi kapanıyor mu?

Karar Gazetesi 7 Mart 2016'da ilk sayısıyla okurlarının karşısına çıkmıştı.

Karar Gazetesi'nde büyük tenkisat gerçekleşti, idari ve teknik kadro başta olmak üzere muhabir ve editörlerin de bulunduğu onlarca çalışanın işine son verildi.

Mehmet Aydın'ın sahibi olduğu ve İbrahim Kiras'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Karar Gazetesi'nde bugün geniş çaplı bir tenkisat yaşandı. Başta gazetenin idari kadrosu olmak üzere birçok muhabir ve editörün işine son verildi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından gazetenin kapatılacağı iddia ediliyor. Medyaradar'a ulaşan bilgiye göre 4 yada 5 muhabirle ajans olarak yayın yapılacak ve  internet sitesi ise yayın hayatına devam edecek. 

7 MART 2016'DAN BERİ YAYINLANIYOR  

Kasım 2014'te Star gazetesinden ayrılarak internet medyasına transfer olan Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan Karar.com olarak basında yer alıyordu. Karar bir süre sonra gazeteleşmeye giderek ilk sayısını çıkarttı.

Muhafazakar camianın merkez medyası olma iddiası ile yola çıkan ve Genel Yayın Yönetmenliği'ni İbrahim Kiras'ın yaptığı gazete 7 Mart 2016'da piyasaya çıkmıştı.

"Türkiye'nin kaliteli, hesapsız, tuzaksız ve seviyeli medyası olacağız" düsturuyla yola çıkan İbrahim Kiras yönetimindeki gazetede Akif Beki, Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak, Ali Bayramoğlu, Elif Çakır, Yıldıray Oğur, Mete Yarar, Beşir Ayvazoğlu gibi yazarlar yeralıyor.