Polemik & Kulis
26 Kas 2018 22:10 Son Güncelleme: 26 Kas 2018 22:17

Hangi isimler kapanan Vatan'dan Hürriyet ve Posta'ya transfer oldu? (Medyaradar/Özel)

Demirören ailesinin kapısına kilit vurduğu Vatan Gazetesi’nin bazı isimlerinin yeni adresleri belli olmaya başladı.

Bu yaz Aydın Doğan’dan satın aldığı gazete ve televizyonlarla Türkiye’nin en büyük medya gücü olan Demirörenler, kasım ayı başında ekonomik krizi neden göstererek ilk göz ağrısı Vatan’ı kapatmıştı.

Birçok insanı işsiz bırakan bu gelişme sonrası kurumda görev yapan bazı isimler, yavaş yavaş grubun diğer gazetelerinde kendine yer bulmaya başladı.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; Vatan Gazetesi'nin ekonomi servisinde 5 yılı aşkın süre görev yapan ve gayrimenkul haberlerine odaklanan Meltem Kara, bundan sonra Posta'nın ekonomi servisinde çalışacak.

Vatan’ın bir diğer ekonomi editörü Emre Eser ise artık Hürriyet Ekonomi’de çalışma hayatını sürdürecek.

MELTEM KARA KİMDİR?

Aydın Doğan Anadolu İletişim Lisesi Gazetecilik bölümünü bitirmesinin ardından 2006'da Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Meltem Kara, Haziran 2013'te Vatan Gazetesi'ne transfer olmuştu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu olan Meltem Kara, Marmara Üniversitesi'nde Basın Ekonomisi üzerine yüksek lisans yapıyor.

EMRE ESER KİMDİR?

2014 yılında Vatan Gazetesi'nin haber merkezinde muhabir olarak mesleğe başlayan Emre Eser, Anadolu Ajansı'nda finans eğitimi aldıktan sonra 2016'da Dünya Gazetesi'ne geçti. Eser, daha sonra 2017'de Vatan Gazetesi Ekonomi servisine transfer olmuştu. Eser, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2016'da mezun oldu.

MEDYARADAR/ÖZEL