Polemik & Kulis
05 Nis 2023 11:44 Son Güncelleme: 05 Nis 2023 11:58

Kanal D Haber'de üst düzey ayrılık depremi! 5 yıldır görev yapıyordu...

Kanal D Haber'de 5 yıldır görev yapan deneyimli isim 'emeklilik' nedeniyle kanalla yollarını ayırma kararı aldı.

Televizyon haberciliğinin önemli isimlerinden Emrullah Erdinç 5 yıldır görev yaptığı Kanal D Haber Müdürlüğü görevinden ayrıldı. Emrullah Erdinç’in EYT nedeniyle emekli olduğu ve bir süre dinleneceği öğrenildi.

EMRULLAH ERDİNÇ KİMDİR?

Gazetecilik mesleğine 1996 yılında Günaydın gazetesinde başlayan Emrullah Erdinç, ardından Hürriyet ve Akşam gazetelerinde görev yaptı. 1999 yılından televizyon haberciliğine geçiş yapan Emrullah Erdinç ATV ve CNN Türk Haber Merkezlerinde uzun yıllar görev yaptı. Sabah gazetesinde “Üstü çizilmiş kişiler” adlı köşe de yazan Emrullah Erdinç, son olarak 5 yıldır Kanal D Haber Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Emrullah Erdinç’in EYT nedeniyle emekliye ayrıldığı ve bir süre dinleneceği öğrenildi.
Meslek yaşamı boyunca çok önemli ses getiren haberlere imza atan Emrullah Erdinç Sedat Simavi Ödüllerine layık görüldü. Bir Metropol Hikayesi: Burçin Bircan (Pırıltılı Dünyada Sönen Bir Yıldızın Trajik Yaşam Öyküsü), Etiler Koğuşu, Etiler Koğuşu 2, Ne Şike Bitti Ne Sevdam, Parola Zehir adlı kitapları da bulunuyor.