Polemik & Kulis
07 Ara 2018 14:08 Son Güncelleme: 07 Ara 2018 15:12

Hadis dersine girmesi olay olan Zahide Yetiş: Kokusunu bile özlemişim!

Ünlü sunucu Zahide Yetiş, birlikte program sunduğu ilahiyatçı Mustafa Karataş'ın İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki hadis dersine girince olay oldu.

Hadis dersine girmesi olay olan Zahide Yetiş:  Kokusunu bile özlemişim!

Show TV'de "Zahide Yetiş'le" programını hazırlayıp sunan ünlü televizyoncu Zahide Yetiş, cuma günleri programında konuk ettiği ilahiyatçı Mustafa Karataş'la birlikte İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde derse girdi. 

Zahide Yetiş'in 'Hadis Dersi'ndeki görüntüleri sosyal medyada eleştirilere neden oldu.

Dersten bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşan gazeteci Nevzat Çiçek, "Zahide Yetiş İstanbul ilâhiyatta Mustafa Karataş nezaretinde derse girmiş. Konu başlığını gerçekten merak ediyorum" derken bir sosyal medya kullanıcısı ise, "Bunlar da işi iyice şova dönüştürdü" yorumunu yaptı.

'KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ'

Twitter hesabında Zahide Yetiş'in üniversiteyi ziyaret ettiğini duyuran Karataş, dört fotoğrafı "Zahide Yetiş hanımefendi ve Global Medya sahibi Oğuz Karali ve Mustafa Gülnahar beyler Fakültede dersimizi dinlediler ve sonrasında İHAM'ı ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ederiz" notuyla paylaştı. Karataş, konuya ilişkin ikinci paylaşımında da "Zahide Yetiş hanım dersi dinlemeye geldi ve kız öğrencilerimizin yanında sıraya oturup bir saat Sünen-i Tirmizi'den okuduğum hadisleri edeble dinledi. Dersin sonunda benim davetimle on dakika tecrübelerinden ve tahsilin kıymetinden bahsetti. Bir kız öğrencimiz çiçek takdim etti" ifadesini kullandı.

'KOKUSUNU BİLE ÖZLEMİŞİM'

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde derse girmesi ile ilgili olarak Medyaradar'dan Edda Sönmez'e konuşan Zahide Yetiş ise ders dinleme talebinin kendisinden geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Ben sevgili Mustafa Karataş hocamın dersini dinlemek istedim.O da bu isteğimi geri çevirmedi beni İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki dersine davet etti. Daveti üzerine dersini dinlemeye gittim. Üniversite yıllarıma adeta geri döndüm, kokusunu bile özlemişim. Dersin sonunda hocanın talebi üzerine 10 dakika diğer tecrübelerimden bahsettim. Bunu farklı şekilde aktaran kişiler kötü niyetlidir. Öğrencilerle birlikte keyifli dersini dinleme imkanını bana verdiği için kendisine teşekkür ediyorum"