Polemik & Kulis
12 Şub 2021 12:48 Son Güncelleme: 12 Şub 2021 13:21

Habertürk’ten kovulan Hande Sarıoğlu'nun yeni işi ne oldu?

Kendi sosyal medya hesabından paylaştığı oryantal dans videosuyla medya dünyasının altını üstüne getiren Habertürk spor spikeri Hande Sarıoğlu‘nun yeni işi çok konuşulacak!

Evindeki doğal hallerini sık sık instagram hesabından takipçileriyle paylaşan Sarıoğlu‘nun, son olarak yüzünün yarısını peçe ile kapatarak dans ettiği videosunu takipçileriyle paylaşması HaberTürk yönetimini kızdırmış ve kanal yönetimi ünlü sunucuya iş akdinin feshedildiğini kendisine bildirmişti.

Sarıoğlu da yaptığı açıklamada, Habertürk yönetiminin kendisini geçmişte de sosyal medya paylaşımları üzerine uyardığını ifade etti. “Renkli bir kişiliğe sahip olduğunu fakat kanalın görüşüne de saygı duyduğunu” belirten Sarıoğlu, “Habertürk’teki görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını” iddia etmişti.

Sarıoğlu’nun açıklamaları ise şöyle;

“Karşılıklı aldığımız bir karar. Haber kanalının ciddiyeti, bir ağırlığı vardır. Fakat ben de kendi karakterimden vazgeçemiyorum. Ben renkli bir kişiliğim. Daha önce de kanal yönetimi beni uyarmıştı. ‘Daha dikkatli olmalısınız’ denildi. Ben de renkli kişiliğimden vazgeçemeyeceğimi söyledim ve karşılıklı anlaşarak istifamı verdim. Kanalımı çok seviyorum, beni hiçbir şekilde mağdur etmedi. Ben ne yaptığımın, paylaşımlarımın farkındayım. Dans gösterim de renkliydi, bunun farkındayım. Ancak dans ettim diye de tu kaka değilim.”

Ünlü sunucu Hande Sarıoğlu (@hndsar) Instagram hesabında Spor Spikerliği‘nin yanına yeni işi olarak Oryantal'i de ekledi.

İşte Hande Sarıoğlu’nu işinden eden yılbaşındaki o meşhur dansı…


Habertürk spikerinden skandal paylaşımlar

ORYANTAL NE DEMEK? TDK’YE GÖRE ORYANTAL ANLAMI…

Oryantal kelimesi günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir.
Oryantal kelimesi Fransızca kökenlidir.

Oryantal kelimesinin TDK sözlüğündeki anlamı şu şekildedir:

– Doğu medeniyeti ile ilgili, Doğu medeniyetini hatırlatan
– Genellikle Doğu ülkelerinde, kadınların tek başlarına ve yarı çıplak olarak müzik eşliğinde yaptıkları, vücut ve göbek hareketlerine dayalı dans
– Bu dansı yapan kadın

Oryantal dans;

Oryantal ya da göbek dansı olarak bilinen bu dans, dünyanın bilinen en eski danslarından biridir. Oryantal dans yapan kadınlara dansöz veya çengi denilir.

HANDE SARIOĞLU KİMDİR?

Bir dönem Ümit Erdim ile Pasaport isimli programı sunan Hande Sarıoğlu, son günlerde yeniden gündemde yer alıyor. Tivibu Spor‘da ve TV8’de görev alan Hande Sarıoğlu, son olarak Habertürk TV’de kamera karşısına geçti.

Hande Sarıoğlu, 19 Eylül 1988 tarihinde Düzce’de dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Halid Ziya Uşaklıgil’in eserinden uyarlanan, bir döneme damga vuran, başrollerinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre, Zerrin Tekindor, Nur Fettahoğlu’nun oynadığı “Aşk-ı Memnu” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.