Polemik & Kulis
10 Kas 2023 11:14 Son Güncelleme: 10 Kas 2023 11:16

Habertürk’te sürpriz gelişme! Ünlü köşe yazarı vedasını duyurdu...

Habertürk’ten ayrılık haberi geldi. Deneyimli gazeteci ve köşe yazarı, Habertürk ve Habertürk TV ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Habertürk'teki ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. MedyaRadar’ın özel haberine göre Kemal Öztürk, Habertürk ve Habertürk TV ile yollarını ayırdığını duyurdu.

“ÇALIŞMA HUZURU KONULARINDA YAŞADIĞIM SIKINTILAR YÜZÜNDEN…”

‘Kamuoyuna Duyuru’ başlıklı paylaşımında “Son dönemlerde Habertürk yönetimiyle inandığım fikirleri dile getirme ve çalışma huzuru konularında yaşadığım sıkıntılar yüzünden gruptan ayrılma kararı aldım” ifadelerini kullanan Öztürk; konuk, okur, izleyici ve takipçilerine teşekkürlerini iletti.

Kemal Öztürk’ün paylaşımı şöyle:

“Bir gazetecinin mesleğini icra ederken iki önemli beklentisi vardır: İnandığı fikirlerini özgürce beyan etmek ve huzurlu bir çalışma ortamına sahip olmak.

Son dönemlerde Habertürk yönetimiyle inandığım fikirleri dile getirme ve çalışma huzuru konularında yaşadığım sıkıntılar yüzünden gruptan ayrılma kararı aldım.

Habertürk köşe yazarlığı, Habertürk TV program moderatörlüğü ve yorumcu görevlerimden ayrıldığımı kamuoyunun bilgisine sunarım.

Bu süre zarfında programıma katılan konuklara, okurlarıma, izleyicilere ve takipçilerime ilgilerinden dolayı şükranlarımı sunarım.

2020 yılında bana yazarlık ve yorumculuk fırsatı verdiği için Sayın Turgay Ciner’e teşekkür ederim.

Nerede olursam olayım, doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğim.

Saygılarımla”

KEMAL ÖZTÜRK KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Kemal Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk'ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlanmıştır.

Bir süre yurt dışında dil eğitimi almış ve belgesel alanında araştırmalar yapmıştır. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirilmiştir. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrılmıştır.

03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanan Öztürk 3 yılı aşkın süre bulunduğu görevinden 1 Aralık 2014 tarihinde istifa etmiştir. Öztürk 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak'daki köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. Öztürk'ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili aday adayı olmuştur.

28 Eylül 2020 tarihinden bu yana Habertürk Gazetesinden köşe yazarlığı ve Habertürk TV'de siyasi yorumculuk yapan Kemal Öztürk’ün yeni adresi henüz bilinmiyor.