Polemik & Kulis
30 Kas 2021 17:41 Son Güncelleme: 30 Kas 2021 18:20

Habertürk spikerinden ‘Metin Gürcan’ çarkı! “Benim için hayal kırıklığıdır”

Siyasal ve askeri casusluk' suçlamasıyla gözaltına alınan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, tutuklanmıştı.

Habertürk Spikeri Mehmet Akif Ersoy, askeri ve siyasi casusluk suçlamasıyla tutuklanan Deva Partisi kurucularından Metin Gürcan’la ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Dün Gürcan’ın tutuklanma haberini sunduğu esnada ‘Gürcan’ı tanırım, olanlara şaşırdım’ yorumu yapmıştı.

Ersoy bugünse o sözleri üzerine hem ekrandan hem de sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şu ifadeleri kullandı:

‘Metin Gürcan benim için hayalkırıklığıdır. Ekranda kendisini tanıdığımı söylemiştim, tanımıyormuşum üzgünüm. Deva partisi için de artık siyasi bir yüktür. Yabancı ”diplomatlarla” bu tarz ilişkiler(yargıda bir yolla çözülse de)devlet adamlığı yapmış herkes için utanç vericidir.’

Ersoy benzer açıklamaları bugün ekrandan da dillendirdi.

Kendisini tanıdığım ifadesini ekrandan tanımıyormuşum diye değiştirmek isterim. Çünkü tanıdığım, irtibat kurduğum birisi. Libya, Afganistan benim de çalıştığım bölgeler olması hasebiyle benim de mesaj attığım, mesajlaştığım bir isim. Şunu söylemek isterim, yargıdaki süreç ne olur bilmiyoruz ama devlet adamlığı yapmış birisinin yabancı diplomatlarla kendi bilgilerini, analizlerini paylaşmasını, onlara fayda sağlayacak en küçük bilgiyi anlatmasını ahlaken doğru bulmuyorum. Dolayısıyla çok üzüldüm, büyük bir hayal kırıklığı benim için. Deva Partisi için de bir yük olduğu kanaatindeyim.’ ifadelerini kullandı.

Gürcan’ın tutuklanmasının ardından, yabancı diplomatlarla görüşme ve zarf içinde para alma görüntüleri ortaya çıkmıştı.