Polemik & Kulis
18 Eyl 2021 13:56 Son Güncelleme: 18 Eyl 2021 14:15

Gerçek Gündem'in Genel Yayın Yönetmeni kim oldu?

Üç gün önce el değiştiren Gerçek Gündem haber sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda tecrübeli bir gazeteci oturacak...

Gazeteci ve eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın kurucusu olduğu gercekgundem.com haber sitesi, 3 gün önce eski Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'in yeğeni Cenk Erzen'e satılmıştı.

İddialı bir kadroyla okur karşısına çıkmaya hazırlanan ve YouTube kanalı da kuracağı belirtilen Gerçek Gündem'in Yayın Danışmanlığı koltuğuna deneyimli gazeteci Rıdvan Akar oturmuş, haber sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ni ise hangi ismin üstleneceği merak konusu olmuştu.

Gerçek Gündem'in Genel Yayın Yönetmenliği'ni VOA Türkçe'de muhabir olarak görev yapan Hilmi Hacaloğlu üstlenecek. Hacaloğlu ve kadroda yer alacak diğer isimler, pazartesi günü yapılacak basın açıklamasıyla da duyurulacak.

HİLMİ HACALOĞLU KİMDİR?

1972’de İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. 1995’te HBB’de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. NTV’de 13 yıl muhabirlik yaptı. Kosova, Irak ve Gürcistan Savaşları’nı izledi. 2010’da TRT Türk için Ruanda, Uganda, Kolombiya, Venezuela’da dosyalar hazırladı. 2012'de Radyo 24’te Vakanüvis adlı programını hazırlayıp sundu. 2012 Haziran-2013 Ekim arasında Skytürk 360’ta yayınlanan “Şimdi Söz Sizde”yle ekrana geri döndü.VOA Türkçe'de muhabir olarak görev yapıyor.

Eski insan haklarindan sorumlu devlet bakani CHP'li Algan Hacaloğlu'nun yeğenidir.

BAŞAK DEMİRTAŞ'A TEKLİF SUNULDU, LEVENT ÜZÜMCÜ YAZAR KADROSUNDA!

Öte yandan şu ana kadar 17 tanınmış isme köşe yazarlığı teklifi sunulduğu ve bu isimlerden şimdilik oyuncu Levent Üzümcü ile anlaşmaya varıldığı öğrenildi.

 

*Başak Demirtaş                                                                        *Levent Üzümcü

Üzümcü ile birlikte yazarlık teklifi sunulan isimler arasında yazar, öğretmen ve aynı zamanda HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi olan Başak Demirtaş, gazeteci Yeliz Koray, Çağlar Cilara ve İsmail Saymaz yer alıyor.

Projenin arkasında ise Beşiktaş Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Şenol'un olduğu da belirtiliyor.

Şimdi gözler, pazartesi günü yapılacak olan basın açıklamasında.