Polemik & Kulis
01 Kas 2021 13:51 Son Güncelleme: 01 Kas 2021 14:18

FT’den Erdoğan’la ilgili flaş kulis iddiası! ‘Yalan söylüyorsun...’

Financial Times, Türkiye'deki son gelişmeler hakkında bir AK Parti kulisi yayınladı ve çarpıcı iddialara yer verdi.

İngiliz gazetesi Financial Times (FT), Türkiye'deki ekonomik sorunları ve bunlara paralel olarak siyaset sahnesinde yaşanan gelişmeleri mercek altına aldı. 'Erdoğan'ı zor durumdaki ekonomi mi devirecek?' başlıklı makalede, AK Parti kulislerinden aktarılan yorumlar dikkat çekti. AK Parti içinden FT'ye konuşan isimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

'ERDOĞAN SORUNLARIN ABARTILDIĞINA İKNA OLMUŞ'

İsmi açıklanmayan bir parti üyesi, halkın ekonomik gidişattan rahatsız olduğunu anlattığı Erdoğan'ın kendisine öfkeyle, "Yalan söylüyorsun. Sokağı senden daha iyi biliyorum" dediğini öne sürdü ve Cumhurbaşkanı için "Parti içinden ve hükümetten bazılarının sorunları abarttığına ikna olmuş durumda" ifadelerini kullandı.

'ROTA DEĞİŞİKLİĞİ ÇAĞRISI YAPANLARA KULAK VERMİYOR'

Makalede "Erdoğan, Türkiye'nin 765 milyar dolarlık ekonomisini kendine has yönetme biçiminin işe yaramadığına dair giderek artan sayıda uyarı sinyalleri alıyor. Ekonomik büyüme kağıt üzerinde iyi görünse de, bu durum istihdama yansımadı" denildi.

Son enflasyon ve döviz verilerini aktaran, FT, iktidar partisinin anketlere göre oy kaybettiğini, muhalefetin yükselme eğilimde olduğunu ve bazı uzmanların önümüzdeki senenin ilk yarısında erken seçim beklediğini belirtti.

Gazete, "Fakat etrafı dalkavuklarla çevrili olan ve sağlığına dair dedikodularla karşı karşıya bulunan Erdoğan, kendisine rota değişikliği çağrısı yapanlara kulak veremiyor veya bunu yapmak istemiyor gibi görünüyor" yorumunu yaptı.