Polemik & Kulis
28 Mayıs 2020 20:28 Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020 21:45

Fatih Altaylı'nın açıklaması Buket Aydın'ı kızdırdı: "Herhangi bir yönetim görevi olmayan..."

Kanal D Ana Haber Bülteni sunuculuğu görevinden istifa eden ve ekranlara ne zaman döneceği merak edilen Buket Aydın, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kanal D Ana Haber Bülteni sunuculuğu görevinden istifa eden ve ekranlara ne zaman döneceği merak edilen Buket Aydın, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Aydın paylaşımında "Mesajlarınızı okuyorum ama hepsine cevap vermem imkansız. Öncelikle beni sürekli soran anne babalarınıza hürmetlerimi iletin. Çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum. Yeni yayın dönemi yani Eylül ayı gibi yeniden buluşacağız" ifadelerini kullandı.

Aydın’ın bu açıklamasının ardından çalışacağı kanalın Habertürk TV olacağı iddiaları medya kulislerine yansıdı.Bunun üzerine Habertürk yazarı Fatih Altaylı bir açıklama yaparak yazılanlara tepki gösterdi.

ALTAYLI'DAN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Altaylı, “Soranlar için söyleyeyim. Buket Aydın'ın Eylül ayında izleyicileri ile buluşacağı kanalın Habertürk ya da Ciner grubundaki herhangi başka bir kanal olmayacağını söyleyebilirim. Yalan yazmak bazı internet sitelerinin alışkanlığı haline gelmiş” ifadelerini kullandı.

Altaylı daha önce ünlü sunucu ile sık sık polemikler yaşamış, bir köşe yazısında ise Aydın için "Yerini hazmetmekten o kadar uzak ki, en ufak bir eleştiriye elini beline koymuş eski Hacıhüsrevli gibi yanıt veriyor." ifadelerini kullanmıştı.

"O KURUMLARDA SADECE YAZIP ÇİZEN..."

Daha önce defalarca polemik yaşadığı Altaylı'nın Ciner Medya Grubu'nun 'sözcüsü' gibi davranarak açıklama yapması Buket Aydın'ı sinirlendirdi.

Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda isim vermeden Altaylı'yı böyle hedef aldı:

"Rica ediyorum ağzımdan kurum ismi çıkmadan bir yerle anlaşmışım gibi haberler yapmayın. Çünkü ne yazık ki siz böyle yapınca o kurumlarda sadece yazan çizen ve 'herhangi bir yönetim görevi olmayan' şahıslar gündeme gelmeyi özledikleri için benimle alakalı paylaşımlar yapıyor."