Medya Günlüğü
14 Şub 2018 13:47 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:01

Ertuğrul Özkök Mehmet Barlas'a gönderme mi yaptı?

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün dün yayımlan yazısında, Mehmet Barlas'a selam göndermesini yazdı.

Ertuğrul Özkök Mehmet Barlas'a gönderme mi yaptı?
Muazzez Abacı'nın Mehmet Barlas ve Rauf Tamer'i sanat hayatı boyunca yanında olmasından dolayı selamlamasına karşılık Özkök yazısında “Bir gazeteci için hatıra koleksiyonuna koyabileceği en güzel şeylerden biri. Ben de bu iki meslek büyüğümüze saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum" dedi. Ersoy Dede, Özkök bu ifadelerini, "Ben o selamlamada başka bir detaya takıldım.. Özkök Mehmet Barlas için “...büyüğümüz” derken sadece aradaki 5 yaşlık farka mı vurgu yaptı yoksa inceden inceye bir gönderme mi vardı, bilemedim.." yorumunda bulundu.

Dede'nin bugünkü yazısından "Özkök'ün büyüğü Barlas!" başlığıyla yayımlanan ilgili bölümü şöyle:

Muazzez Abacı iki gazeteciyi selamlamış önceki gün.. Kendisine bu yolda destek olan isimleri.. Rauf Tamer ve Mehmet Barlas.. Kuşkusuz Türk sanat müziğine çokça katkısı olan iki isim.. Ertuğrul Özkök dünkü köşesinde nasıl imrendiğini anlatırken; “Bir gazeteci için hatıra koleksiyonuna koyabileceği en güzel şeylerden biri” diyordu bu selamlama için… Eğer bu referanslar önemliyse, 90’ların pop dalgasında pek çok isim de Özkök’ün desteğiyle sesini duyurdu.. Tarkan, Harun Kolçak, Yıldız Tilbe, Ebru Yaşar, Burak Kut… İlk kez Özkök’ün köşesinde  “...geliyor dikkat..” diye tanıtıldı.. İmrenecek kıskanacak bir şey yok yani.. Fakat ben o selamlamada başka bir detaya takıldım.. Özkök Mehmet Barlas için “...büyüğümüz” derken sadece aradaki 5 yaşlık farka mı vurgu yaptı yoksa inceden inceye bir gönderme mi vardı, bilemedim..