Polemik & Kulis
05 Mayıs 2018 22:42 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:11

Doğan Medya'da tasfiye sürüyor; CNN Türk'te hangi üst düzey isimle yollar ayrıldı? (Medyaradar/Özel)

Demirören Grubu'nun satın aldığı Doğan Medya Grubu'nda işten çıkarmalar devam ediyor.

Doğan Medya'da tasfiye sürüyor; CNN Türk'te hangi üst düzey isimle yollar ayrıldı? (Medyaradar/Özel)
Doğan Medya Grubu'nda, Kanal D'nin ardından haber kanalı CNN Türk'te bir görev değişimi daha yaşandı.

CNN Türk, 2015'ten bu yana genel müdürlük görevini yürüten Erdoğan Aktaş'la dün yollarını ayırmış, bu göreve Bora Bayraktar getirilmişti.

Bugün ise CNN Türk'te 2011 yılından beri görev yapan Haber Koordinatörü Ali Güven'le yollar ayrıldı.

Haber Koordinatörlüğü görevine 33 yıldır dünyanın birçok bölgesinde savaş ve olayları takip eden deneyimli gazeteci İrfan Sapmaz getirildi. Sapmaz 2017'nin Eylül ayında Doğan Haber Ajansı bünyesine katılmıştı.İRFAN SAPMAZ KİMDİR?

Pakistan Peşaver Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde İngilizce eğitim gören Sapmaz, daha sonra Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş ve master yapmıştır. 1982 yılında televizyon muhabirliğine Sabah gazetesinde başlamıştır. Daha sonra Günaydın, Hürriyet, CNN Türk, DHA (Doğan Haber Ajansı-Kafkaslar ve Orta Asya Temsilcisi), Azerbaycan günlük Avrasiya gazetesi sahibi Genel Yayın Yönetmenliğini yapmış, ardından bu gazetenin genel müdürü olmuştur.

Azerbaycan Türk Ajansı (ATA)'nın kurucusu, sahibi ve genel müdürü olan Sapmaz ayrıca Fransa Sipa Pres, Fransa Gamma Fotoğraf Ajansı, BBC, Star Gazetesi (Köşe Yazarı), TRT, TGRT Haber, Anadolu Ajansı'nda da çalışmıştır.

Sapmaz, Türkiye'nin Kafkaslar,Orta Doğu, Orta Asya ve Güneydoğu Asya'da görev yapmış savaş muhabiridir. Son olarak TGRT televizyon kanalında yayınlanan Gazeteci isimli programı hazırlamıştır. Ayrıca aynı televizyon kanalında "Analiz" isimli köşede günlük analizler ve yorumlar yapmıştır. Aynı zamanda TGRT Haber spikeri olarak gelişen olayları aktarmıştır. Sapmaz daha sonra Kanal 6 isimli haber kanalının Genel Müdürlüğü'nü yapmak için TGRT Haber kanalından ayrılmıştır.

Sarı basın kartı sahibi İrfan Sapmaz evli 2 kız çocuğu babasıdır.