Polemik & Kulis
20 Nis 2018 09:23 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:10

Deneyimli savaş muhabirinden haber sitesi!

Deneyimli savaş muhabiri Levent Öztürk dünya genelindeki insani krizleri ve insani yardım çalışmalarını kuruduğu haber sitesi ile paylaşacak.

Deneyimli savaş muhabirinden haber sitesi!
Türkiye’nin insani krizler ve insani yardım haberlerini içeren ilk haber sitesi İnsanihaber.org yayında . Dünya genelinde savaş,doğal afet,iç çatışmalar ve benzeri nedenlerden oluşan İnsani krizleri mercek altına altına alarak bu bölgelerde yaşananları, yardım kuruluşlarının alandaki faaliyetlerini yerinden takip ederek aktaracak olan haberler, insanihaber.org üzerinden paylaşacak. Site sadece bu alandaki haberleri aktaran ilk insani yardım haber sitesi olarak yayın hayatına başladı.

İNSANLIĞA UZANAN ELLERİN SESİ OLACAK

Türkiye’de internet haberciliğine sadece insani krizler ve bu krizlerde gerçekleştirilen insani yardım faaliyetlerini aktaran yeni bir soluk geliyor ‘’insanihaber.org’’.
 
Dünyanın farklı bölgelerinde savaş ve felaketlerin yarattığı yıkımlara ve insanlık dramlarına tanıklık eden deneyimli savaş muhabiri Levent Öztürk ve ekibi , 30 yıla dayanan bu tecrübesini şimdi sadece insani yardım faaliyetlerinin kriz merkezlerinden aktarıldığı, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası yardım örgütlerinin çalışmalarının haberleştirildiği ‘’insanihaber.org’’ haber sitesi ile kamuoyuyla paylaşıyor.

Levent Öztürk kriz bölgelerinde özel röportajları ve yerinden izlenimleri ,son dönemde savaş ve iç çatışmalarla artan kitlesel göçler ve mülteci sorunları ile ilgili tüm çalışmaları, sağlık, eğitim ve benzeri konularda uygulanan projelerin detaylarını ‘’insanihaber.org’’ kanalı ile kamuoyuna aktaracak.
 
TRT Haber’de haftalık olarak yayınlanan Yardım Konvoyu programını da hazırlayan ve sunan Levent Öztürk dünyanın dört bir yanındaki kriz bölgelerinden hazırladığı videolarla yardım kuruluşları ve çalışanları ile yardıma ihtiyacı olanların zorlu bölgelerdeki hikayelerini yerinden aktaracak.
 
İnsanihaber.org aynı zamanda bu hikayelerle ilgili hazırladığı haberleri tüm medya kanalları ile paylaşarak gerek yazılı gerekse görsel medya kanalı ile insanlığa uzanan ellerin sesi olacak.
 
Site üzerinden gerçekleştirdikleri yardım faaliyetlerini paylaşmak isteyen kuruluşlar  info@insanihaber.org ‘a gönderdikleri bülten ve görsellerle yaptıkları faaliyetleri duyurabilecek.