Polemik & Kulis
28 Kas 2021 16:45 Son Güncelleme: 28 Kas 2021 16:52

Cumhuriyet yazarı duyurdu! "Medya el değiştirir borç çevrilirse şaşırmayın"

Gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu, Demirören'e ilişkin paylaştığı kulis bilgisinde, "Medya el değiştirir borç çevrilirse şaşırmayın" dedi.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in Yıldırım Demirören'in Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası'ndan 750 milyon dolar kredi çektiği yönündeki iddiaların ardından yeni bir kulis bilgisi geldi. Cumhuriyet gazetesi yazarı Tuncay Mollaveisoğlu, bankanın haciz işlemleri için hazırlık yaptığını öne sürdü.

Yıldırım Demirören'in Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası'ndan çektiği de dahil olmak üzere yaklaşık 1,5 milyar dolarlık kredi borç, uzun süre gündemdeki yerini korumuştu. Bloomberg, Eylül ayında yayınlandığı bir haberde; Demirören'in borcunu yapılandırmak için bankalarla görüştüğünü söylemişti.

'MEDYA EL DEĞİŞTİRİR, BORÇ ÇEVRİLİRSE ŞAŞIRMAYIN'

Cumhuriyet gazetesi yazarı ve Ege Temsilcisi Tuncay Mollaveisoğlu, Ziraat Bankası'nın söz konusu kredi için işlem başlatma hazırlığında olduğunu söyledi. Mollaveisoğlu, Demirören'in borcu ödemeyeceğini ifade etmesi nedeniyle, medyanın el değiştirebileceğini öne sürdü.

Mollaveisoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı iddia şöyle oldu:

"Bir kulis bilgisi paylaşayım. Demirören Grubu’ndan Ziraat Bankası’ndaki kredisini ödemesi isteniyor. Banka haciz dahil bir hazırlık yapıyor ama malum nedenle işleme koyamıyor. Demirörenler de borcu ödeyemeyeceklerini ifade ediyor. Medya el değiştirir borç çevrilirse şaşırmayın."