Polemik & Kulis
13 Ağu 2019 11:51 Son Güncelleme: 13 Ağu 2019 12:20

CNN Türk'ün kritik isminden ayrılık açıklaması!

Demirören Medya Grubu’nun amiral gemilerinden CNN Türk’ten Demirören Medya Grubu’nda deprem etkisi yapan yeni atamalar ve ayrılıklar sonrası birçok koltuk için değişim rüzgarı esmeye başlamıştı.

CNN Türk'ün kritik isminden ayrılık açıklaması!

Demirören Medya Grubu’nun Doğan Medya’yı satın almasının ardından CNN Türk’ün Haber Koordinatörlüğü görevine getirilen İrfan Sapmaz bayram iznine ayrılmıştı.

Türkiye’nin en önemli savaş muhabirlerinden biri olan Sapmaz’ın izin dönüşü kurum ile yollarını ayıracağı iddia ediliyordu.

Deneyimli isim bu iddialara sosyal medyadan yanıt verdi. 

Perşembe günü işinin başına döneceğini yazan Sapmaz, "Günlerden bu yana CNN Türk Haber Koordinatörlüğü görevimden alındığım yazılıyor. Ancak maalesef gazetecilik etik kuralları çerçevesinde haber siteleri telefon açıp bana herhangi bir doğrulatma yapma gereği bile duymuyorlar. 2 seneden bu yana yoğun çalışma tempom nedeni ile kurban bayramında sadece 5 gün izin yapıyorum. 15.08.2019 Perşembe günü görevimin başındayım. CNN Türk’te Allah’ın izin verdiği kadar başarılı gazetecilik olaylarına imza atmaya devam edeceğiz inşallah. Selam ve hürmetlerimle." ifadelerini kullandı.

İRFAN SAPMAZ KİMDİR?
Pakistan Peşaver Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İngilizce eğitim gören Sapmaz, daha sonra Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş ve master yapmıştır. 1982 yılında televizyon muhabirliğine Sabah gazetesinde başlamıştır. Daha sonra Günaydın, Hürriyet, CNN Türk, DHA (Doğan Haber Ajansı-Kafkaslar ve Orta Asya Temsilcisi), Azerbaycan günlük Avrasiya gazetesi sahibi Genel Yayın Yönetmenliğini yapmış, ardından bu gazetenin genel müdürü olmuştur.
Azerbaycan Türk Ajansı (ATA)'nın kurucusu, sahibi ve genel müdürü olan Sapmaz ayrıca Fransa Sipa Pres, Fransa Gamma Fotoğraf Ajansı, BBC, Star Gazetesi (Köşe Yazarı), TRT, TGRT Haber, Anadolu Ajansı'nda da çalışmıştır.
Sapmaz, Türkiye'nin Kafkaslar, Orta Doğu, Orta Asya ve Güneydoğu Asya'da görev yapmış savaş muhabiridir. Son olarak TGRT televizyon kanalında yayınlanan Gazeteci isimli programı hazırlamıştır. Ayrıca aynı televizyon kanalında "Analiz" isimli köşede günlük analizler ve yorumlar yapmıştır. Aynı zamanda TGRT Haber spikeri olarak gelişen olayları aktarmıştır. Sapmaz daha sonra Kanal 6 isimli haber kanalının Genel Müdürlüğü'nü yapmak için TGRT Haber kanalından ayrılmıştır. Sapmaz Eylül 2017'den bu yana CNN Türk kanalındaydı. 
Sarı basın kartı sahibi İrfan Sapmaz evli 2 kız çocuğu babasıdır.