Polemik & Kulis
03 Mar 2021 20:30 Son Güncelleme: 03 Mar 2021 22:19

CNN Türk'ten ayrılan Beste Uyanık'ın yeni adresi belli oldu!

Termik santral haberi tepki çeken ve eleştirilerin hedefi olan CNN Türk’te ‘Günün Ekonomisi’ programını sunan Beste Uyanık, istifa ederek kanalla yollarını ayırmıştı. Uyanık'ın yeni adresi belli oldu.

Google Haberlere Abone ol

Deneyimli televizyon sunucusu Beste Uyanık, 24 TV ile anlaştı.

Siyaset, ekonomi, dış politikadaki gelişmeler, dünyada yaşananlar ve yaşama dair konuların işlendiği Analiz Sentez’in moderatörlüğüne getirilen Beste Uyanık, Aralık 2019’da CNN Türk’ten istifa etmişti.

Analiz Sentez; 8 Mart Pazartesi gününden itibaren, hafta içi her gün 8.45 - 11.00 saatleri arasında 24 TV'de olacak. 

BESTE UYANIK KİMDİR?

6 Mart 1987 doğumlu, Işık Lisesi mezunudur. Parsons School of Design'de moda tasarımı ile başlayan eğitim hayatına NYU'da Medya, Grafik Tasarımı ve Ekonomi bölümleri ile devam etti. Yüksek lisansını da New York'ta bulunan Pace University'de Görsel İletişim ve Medya Sanatları üzerine yaptı. 2010'da bitirdiği yüksek lisans sonrası New York Film Academy'de oyunculuk eğitimi aldı. Üniversite eğitimi sonrası Amerika'nın ünlü televizyon kanalları ABC ve CBS'te çalıştı. Dünyaca ünlü organizatör Preston Bailey’in internet ve televizyondan sorumlu editörü olarak çalıştı.

Lisanslı ralli pilotu olarak 100'den fazla araba yarışına katıldı. Uzmanlık alanları, off-road ve pist yarışlarıdır.

2012 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapan Beste Uyanık, Dialog Eğitim Merkezi’nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon eğitimi aldı. 9 sene boyunca CNN Türk ekranlarında ekonomi sunumları yapmıştır. 2021 yılı Mart ayı itibariyle TürkMedya bünyesinde bulunan 24 TV’ye katılan Beste Uyanık; Analiz Sentez programının moderatörlüğünü yapmaktadır.