Polemik & Kulis
15 Mar 2017 16:37 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:33

Bülent Arınç'tan Melih Gökçek'e ağır yanıt: Kesinlikle altını kirletmiştir!

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın,kendisi için “Gezi olaylarından sonra Bülent Arınç’ı başbakan yapacaklardı” diyen Melih Gökçek’e yanıtı sert oldu.

Google Haberlere Abone ol
TGRT Haber kanalında 'Neler Oluyor' programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, programda “İlk defa söylüyorum bunu, yarın da manşet olacak her yerde” diyen Gökçek, “Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurt dışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde FETÖ’cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu” ifadelerini kullanmıştı.

Konuyla ilgili Bülent Arınç, Twitter hesabından Gökçek'e yanıt verdi.

Arınç, ''Melih Gökçek, uzun bir aradan sonra ahlak dışı bir yalana ve iftiraya başvurdu. Belli ki bir sıkıntısı var ve hedef şaşırtmak istiyor. Melih Gökçek'in hezeyanlarını bu açıdan değerlendirmek ve ciddiye almamak gerek. Artık siyasetin komedi unsuru olmuştur. Gülüp geçin...'' dedi.