Polemik & Kulis
13 Oca 2022 22:54 Son Güncelleme: 13 Oca 2022 23:04

Berat Albayrak-Soylu krizinde yeni gelişme! AK Parti kulislerine bomba gibi düştü

Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı, eski Hazine Bakanı Berat Albayrak arasında yeni bir gelişmenin yaşandığı öne sürüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak’ın kavgası yakın dönem Türkiye siyasetinde uzun süre konuşulmuştu.

 Milli Gazete'de yer alan iddiaya göre, iki bakan birbirlerine omuz atmış ve olay anı anbean kameralara yansımıştı. Aralarının bozuk olduğu gizli olmayan iki bakan arasında sürpriz bir gelişme yaşandı.

 SOYLU'YA A HABER VİZESİ

 Siyasetin zirvelerindeki gerginlik basına da yansıyordu. Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’ın başında bulunduğu Turkuvaz Medya Grubu, İçişleri Bakanı’nı itinayla görmezden geliyor ve haberlerinde yer vermiyordu.

 Ama geçtiğimiz gün sürpriz bir yakınlaşma yaşandı. Turkuaz Grubu’nun İçişleri Bakanı’na uyguladığı örtük sansür tabiri caizse kalktı. Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun A Haber canlı yayınına çıktı. Ayrıca Sabah gazetesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun haberlerine de yer verildiği görüldü.