Polemik & Kulis
15 Eyl 2021 13:02 Son Güncelleme: 15 Eyl 2021 15:58

Barış Yarkadaş’ın sitesi gercekgundem.com satıldı! Birçok ünlü isme yazarlık teklifi götürüldü...

Gazeteci Barış Yarkadaş’ın sitesi gercekgundem.com satıldı. Mecra ile ilgili yeni detaylar ise şimdiden merak uyandırdı.

Türkiye’nin en eski haber sitelerinden biri olan gercekgundem.com haber sitesi satıldı. Gerçekgündem, CHP'nin eski milletvekili Barış Yarkadaş tarafından kurulmuş, Yarkadaş siyasete girdikten sonra siteyi Ozan Buz’a devretmişti.

BAŞINA RIDVAN AKAR GETİRİLDİ

Haber sitesini satın alan kişi ise Bakırköy'ün eski belediye başkanı Ateş Ünal Erzen'in yeğeni Cenk Erzen. Fakat Cenk Erzen'in Ateş Ünal Erzen ile ilişkisinin olmadığı ve görüşmedikleri öğrenildi. Haber sitesinin danışmanlığına ise deneyimli gazeteci Rıdvan Akar getirildi.

YENİ ADRESİ BELLİ OLDU

Uzun bir süredir Kadıköy’deki bir büroyu ofis olarak kulanan sitenin yeni adresinin Halk TV'nin Taksim'deki eski yeri olacağı belirtildi.

ÜNLÜ İSİMLERE YAZARLIK TEKLİFİ GÖTÜRÜLDÜ

Gerçek Gündem’e yeni kadrolar ekleneceği ve bir çok isme yazarlık teklifi yapıldığı belirtiliyor. Bunlar arasında tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan ve Halk TV'de yazarlık yapan İsmail Saymaz’ın yer aldığı ifade ediliyor. Söz konusu 3 ismin de bu teklif ile ilgili herhangi bir karar vermedikleri öğrenildi.

YOUTUBE KANALI AÇILACAK

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra yeni yönetimin YouTube kanalı açmak istediği de ifade ediliyor. Ekip şimdiden stüdyo arayışına girdi.