Polemik & Kulis
05 Kas 2018 09:22 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:57

Vatan'ın eski yazarı o poza sert çıktı: "Türk medya tarihi bu fotoğrafı asla unutmayacak"

Demirörenlerin sahibi olduğu Vatan Gazetesi'nin kapanmasının ardından sosyal medyada paylaşılan o fotoğraf gazetenin eski yazarını çok kızdırdı.

Demirörenlerin sahibi olduğu Vatan Gazetesi, 1 Kasım'da son kez okurla buluşarak kapatıldı.

Kapanışın ardından sosyal medyada dikkat çeken bir fotoğraf paylaşıldı. Vatan gazetesinin Genel Yayın Koordinatörü Tayfun Hopalı, Genel Yayın Müdürü İsmail Yuvacan, Ekonomi Müdürü Ercan İnan ve yönetici Güney Öztürk’ün yer aldığı fotoğrafta, denize açılan yattaki gazeteciler görülüyordu.

Kapanışın ardından “kutlama” yapar gibi algılanan bu fotoğrafa Vatan gazetesinin eski yazarı Mustafa Mutlu’dan çok sert tepki geldi.

Mutlu, “Bir zamanlar muhalif medyanın yıkılmaz kalesi olan Vatan gazetesini Erdoğan Demirören’in patronluğunda yandaş gazeteye çeviren ve sonunda kapısına kilit vuran bu ekip, görevlerini başarıyla yerine getirmiş olmaktan dolayı o kadar mutlu ki şimdi Instagram’da fotoğraf paylaşıp yeni ufuklara yelken açmaktan söz edebiliyor” ifadelerini yazdı.

Mustafa Mutlu bu satırların devamında şunları yazdı:

“İsmail Yuvacan’ın veda yazısında patronlarına övgü düzmesi de gösteriyor ki bu ekibin işi garanti... İyi de diğer 83 kişi ne olacak? Acaba onlar da bugün ellerinde viskiyle tekne turuna mı çıktı? Yoksa hepsi büyük bir endişeyle gelecek korkusu mu yaşıyor? Türk medya tarihi bu fotoğrafı asla unutmayacak. Bugün direnenler ve işsiz kalanlar onurlarıyla sonsuza kadar yaşayacak; ama para ya da iş garantisi uğruna meslek onurlarını satanlar elbette tarihin yargıçlarına hesap verecek.”

İşte o paylaşım: