Medya
12 Eyl 2018 09:47 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:51

Ünlü medya patronundan Mehmet Şimşek'e iş teklifi! 'Bankanın başına geç'

İş adamları Ferit Şahenk ve Hüsnü Özyeğin'in, İngiltere'de bulunan Dome Group'un başına eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in geçmesini istedikleri iddia edildi.

İş adamları Ferit Şahenk ve Hüsnü Özyeğin’in, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e İngiltere’de bulunan Dome Group'un başına geçmesi teklifinde bulunduğu gündeme geldi.

Dünya gazetesi yazarı Kerim Ülker, bugünkü yazısında “Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı burs sınavını kazanarak İngiltere'ye giden, ardından birçok uluslararası finans kuruluşunda görev alan Şimşek, Londra'daki hayatına kaldığı yerden devam edecek. Şimşek’in bundan sonra kariyerini nasıl sürdüreceği tam olarak bilinmiyor ancak edindiğim bilgilere göre, Türkiye'nin önde gelen iki ailesi; Şahenk ve Özyeğin Mehmet Şimşek’e özel bir teklifte bulundu” ifadelerini kullandı.

“SESSİZ SEDASIZ İNGİLTERE'NİN YOLUNU TUTTU”

“İki Türk devi; Doğuş ve Fiba, Londra'da kurdukları Dome Group'un kaptanlığı için Mehmet Şimşek’i düşünüyor” diyen Kerim Ülker edindiği bilgileri şöyle sıraladı:

“3 çocuk babası Şimşek, 24 Haziran seçimlerinde aday olarak yer almadı ve sessiz sedasız İngiltere'nin yolunu tuttu. Şimşek'in Ferit Şahenk ve Hüsnü Özyeğin'e ait İngiltere'deki Dome'un teklifine ne yanıt vereceğini bilmiyorum. Ancak hem iç piyasanın hem de küresel finans sisteminin güven duyduğu bir isim olan Mehmet Şimşek'in bu teklife olumlu cevap vermesi durumunda Dome'un yakalayacağı rüzgar oldukça kuvvetli olacağa benziyor.”