Medya
30 Mar 2024 21:22 Son Güncelleme: 30 Mar 2024 21:33

Habertürk sunucusu Oylum Talu’nun sürprizi ne? MedyaRadar açıklıyor…

Habertürk'te “Burası Haftasonu” isimli programı sunan ünlü sunucu, “sürpriz” diyerek yeni bir yolculuğa adım atacağını duyurdu.

Habertürk ekranlarının başarılı sunucusu Oylum Talu, Instagram hesabından "Bu fotoğraf, yakında sürpriz bazı haberlerin olacağını bildiriyor.” notuyla bir fotoğrafını paylaştı.

MEDYARADAR, “SÜRPRİZ”İ BULDU

Paylaşımın izini süren MedyaRadar, Talu’nun geçtiğimiz günlerde Ersen Şen’e ait hisselerin Mübariz Mansimov tarafından satın alındığı açıklanan Ekol TV’yle anlaştığı bilgisine ulaştı.

OYLUM TALU KİMDİR?

Gazeteci, tv haber sunucusu, öğretim görevlisi. 9 Ağustos 1976, İzmir doğumlu. Tam adı Oylum Birgi Talu'dur. Kimya mühendisi ve Aliağa Rafinerisi'nin işletme müdürü olan bir baba ve coğrafya öğretmeni bir annenin kızları olarak dünyaya geldi. Philip MorrisSA'nın genel müdürü Turhan Talu amcasıdır. Teyzesi Aysel Okan Türkiye'nin ilk kadın gazetecilerindendir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü mezunudur.

Oylum Talu, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Hülya Avşar'ın yerine geçici olarak jürilik yaptı. TV 8'te Erken Baskı programını ve Oylum Talu ile Anlatacaklarım Var adlı programı; Bloomberg HT'de ise Faruk Bayhan'la birlikte İkonoskop isimli programı sundu. 6 Nisan 2011 tarihinde 2010 Yılı Televizyon Yıldızları ödül töreninde sunuculuk yaptı. Habertürk kanalında Bir Yaz Gecesi Rüyası programını sundu.

2016 yılının Ekim ayından itibaren Habertürk ekranlarında Burası Hafta Sonu programını tekrar sunmaya başladı.

Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürmektedir.

Oylum Talu, ilk olarak iş adamı Mert Çelet'le evlenmiş, sonra boşanmıştır. 2013'te evlendiği Methi Bengisu'dan da 2020 yılında boşanmıştır. 2016 yılında dünyaya gelen Efe ve Defne adlarını verdiği ikiz çocuk annesidir.

Hakkında Kahraman Tazeoğlu, "Kayıp Yüzyılın Prensesi: Oylum" kitabını yazmıştır.