Medya
21 Haz 2022 18:57 Son Güncelleme: 21 Haz 2022 20:35

Uçankuş'un sahibi Can Tanrıyar'a şok! Eşinin adı o skandala karıştı

Uçankuş'un sahibi Can Tanrıyar’ın yeni eşinin kendisinin belki de yüzlerce kez haber yaptığı türde bir skandala karıştığı ortaya çıktı. Can Tanrıyar ile evlenen Tamar Tanrıyar (Oner) açılan dava sonucunda tehdit ve hakaretten ceza aldı.

Kontrolü altındaki Uçankuş adlı internet sitesi ve televizyon ile sanat ve iş dünyasına baskı kuran, sevmediği veya talepte bulunduğu kişiler hakkında yalan yorum ve haberler yayınlayan Can Tanrıyar’ın yeni eşinin bu tür bir olaydan dolayı mahkemelik olduğu belirlendi.

Sacitaslancom'da yeralan habere göre Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nden görülen davada o zamanki adıyla Tamar Oner’in tehdit ve hakaret suçlarını işlediği sabit görüldü.

Davada Tamar Oner’in Beykoz Acarkent sitesindeki evinde sabaha karşı saat 04.00’da arkadaşı Öncücan Sönmez ile kavga ettiği belirtildi.

Bu kavga sırasında Tamar Oner’in arkadaşına "o..çocuğu, seni etek giydirip gezdirecem, seni bu aleme rezil edecem, benim mafya tanıdıklarım var, 3.sayfalara manşet olacaksın, senin ticari hayatını bitirecem, pezevenk" şeklinde hakaret ve tehditlerde bulunduğu belirlendi.

Şikayetçi Öncücan Sönmez, kendisi hakkında zarar verecek şekilde magazin haberleri yapıldığını, bu haberlerin kaynağının Tamar Onder olduğunu açıkladı. Sönmez “Hürriyet gazetesinde ve Uçankus internet sitesinde benimle ilgili magazinsel haberler çıktı. Kaynak olarak da Tamar Oner gösteriliyordu. Bu haberler beni ve ailemi zor durumda bırakabilecek haberlerdi... Olay tarihinde Tamar beni aramızdaki meseleyi konusmak için çağırdı. Arkadaşım Mert Okan ile birlikte Tamar'ın evine gittik... Eve geldiğimde Tamar sarhoş haldeydi. Sürekli antidepresan aldığını biliyorum. Sarhoş olduğunu görünce burdan hemen nasıl giderim diye düşündüm. Daha konuyu açmadan Tamar bana küfür etti. Seni vurduracağım mafya tanıdıklarım var diyerek tehdit etti. Küfür etti.” dedi.

Delilleri inceleyen mahkeme, Sanık Tamar Oner'in üzerine yüklenen "Tehdit ve hakaret" suçlarından 5 ay hapis, 87 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.