Medya
10 Ara 2019 11:16 Son Güncelleme: 10 Ara 2019 11:32

Tarihinde bir ilk yaşanmıştı! Sabah yazarı TRT'yi bombaladı: Yıl olmuş 2019...

TRT tarihinde bir ilk yaşandı ve cuma akşamı yaşanan teknik sorundan dolayı Ana Haber Bülteni yayınlanmadı. Sabah yazarı Yüksel Aytuğ da TRT'yi bu durum üzerinden eleştirdi.

Cuma akşamı TRT ekranlarında Ana Haber Bültenini izlemek isteyenler Payitaht Abdülhamid dizisinin tekrarı ile karşılaştı. Çünkü sesin yayına verilememesi nedeni ile bülten yayınlanamamıştı. Sabah yazarı Yüksel Aytuğ da konuyu köşesine taşıdı ve kurumu "Koca TRT'nin ana haber bültenindeki olası bir teknik aksaklıkla ilgili bir B planının olmamasını da çok yadırgadım doğrusu." sözleri ile eleştirdi.

İşte Aytuğ'un bugünkü yazısından "Yakıştı mı koca TRT'ye?" başlıklı o bölüm:

Cuma akşamı Ana Haber Bülteni'ni izlemek üzere saat 19.00'da TRT ekranları başına geçen izleyiciler büyük bir şok yaşadılar. TRT'nin tarihinde ilk kez Ana Haber Bülteni yayınlanmadı. Işıl Açıkkar'ın sunacağı bültenin yerine Payitaht Abdülhamid dizisinin tekrarı ekrana geldi.
Kurum'dan yapılan 'teknik arıza' açıklamasının özünde 'sesin yayına verilememesi' sorununun olduğunu öğrendim. Onca teknisyenin çalıştığı devletin televizyon kanalında bu 'sıradan' sorunun nasıl olup da giderilemediğini doğrusu anlayabilmiş değilim. Ana kumandada bir çıkış sorunu olmadığına göre belli ki problem, rejideki yayın masası ya da stüdyonun ses tesisatından kaynaklanmış olmalı. Koca TRT'nin ana haber bültenindeki olası bir teknik aksaklıkla ilgili bir B planının olmamasını da çok yadırgadım doğrusu.
Yıl 2019... Ekrana 'necefli maşrapa' fotoğrafı koysaydınız bari...