Polemik & Kulis
01 Mar 2023 16:03 Son Güncelleme: 01 Mar 2023 16:11

Sözcü TV kadrosuna yeni bir isim dahil oldu! Turkuvaz Medya’dan ayrılmıştı…

Bugün yayın hayatına başlayan Sözcü TV’nin kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Turkuvaz Medya ile 2021 yılında yolları ayıran isim kanalın İzmir Temsilcisi görevine getirildi.

Bugün yayın hayatına başlayan Sözcü TV’nin kadrosuna yeni bir isim daha katıldı. Sözcü TV yönetiminden teklif alan Gamze Elçi, kanalın İzmir Temsilcisi olarak göreve başladı.

 

GAMZE ELÇİ KİMDİR?

Evli ve 1 kız çocuğu sahibi olan Gamze Elçi, 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bölüm birinciliği ile bitirdiği üniversitede öğrenim süresi boyunca ÜnTv Haber kanalında Haber spikerliği yaptı. Mezun olduktan sonra mesleğe ilk olarak 2008 yılında Atv'de muhabir olarak başladı.

ATV ile birlikte Ahaber, Apara, Aspor televizyon kanallarında muhabirlik görevini sürdürdü. Sel, Orman yangını, İzmir Depremi gibi çok önemli ve zorlu görevlerde yer aldı.

Gamze Elçi, 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı'na yönelik düzenlenen darbe teşebbüsünün yaşandığı gece çıkan çatışmada bulunmuş, 17 gün boyunca darbeci askerleri arama çalışmalarını Marmaris'te yakından takip ederek yaptığı canlı yayınlarla çok sayıda başarılı habere imza atmıştı. Gamze Elçi, Barış Selçuk Gazetecilik yarışmasında İzmir kent haber dalında birincilik ödülü aldı.

Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı kanallarda 13 yıl süreyle muhabirlik görevini üstlenen başarılı muhabir 30 Ağustos 2021 de haklı fesih yaparak kanalla yollarını ayırmıştı.