Polemik & Kulis
09 Mar 2017 09:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:32

Sinan Oğan'ın tepkisi sosyal medyada olay oldu: "Habertürk, gücü yalakalığında"

MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan Habertürk TV'ye sosyal medyadan tepki gösterdi...

Habertürk canlı yayınında Milliyet yazarı Nagehan Alçı'nın kendisine "Irkçı" demesine öfkelenen Oğan, "Biraz şerefli olun. Sabahtan beri konuklarınız bize hakaret ediyor. Telefonda ile söz hakkı verin!" diye yazdı. Bir süre sonra sosyal medyada "Habertürk Gücü Yalakalığında" etiketini de en çok konuşulanlar listesine soktu.

Habertürk'ü söz hakkı vermedikleri gerekçesiyle eleştiren Sinan Oğan, "Ekranınıza çıkardığınız Nagehan Alçı bize 'Irkçı' dedi bu söz hakkı doğurmayacak da ne doğuracak? Sizin yaptınız yargısız infazdır. Gücü özgürlüğünde demeyin, gücü yalakalığında deyin. Yazıklar olsun size. Programınızda söylenen 'Sinan Oğan Irkçıdır' sözü cevap hakkı doğurmayacak da ne doğuracak?" dedi. Sinan Oğan tepkisini şu sözlerle sürdürdü:

"Balçiçek hanım konuklarınız sabahtır bize hakaret ediyor tek kelime etmediniz? Söz hakkımı gasbediyorsunuz.

Şimdi @HaberturkTV nin sahibi Ciner grubu devletten ihale alıyor diye bu kadar yalakalık ve söz hakkı vermemek!

@HaberturkTV nin sahibi Ciner Grubu bize söz hakkı verdiğinde AKP'nin ballı ihalelerini keseceğinden korkuyor.

Devletten ihale alıp ekranlarınızdan muhaliflere hakaret ettirmek mi adamlığınız! Sizin yandaşlığınıza, habercilik anlayışınıza tükürmek bile fazla.

Sizi Allaha havale ediyorum. Kabataş yalanlarınızı bu millet gördü, Alo Fatihlerinizi bu millet gördü. Devran dönecek elbet... Sizin yaptınız yargısız infazdır. Gücü özgürlüğünde demeyin, gücü yalakalığında deyin. Yazıklar olsun!

Ciner grubu olarak AKP'den ihale alıp bize karşı yargısız infaza susmanızı bu millet unutmayacak! Artık Türk milleti sizin sloganınızı @HaberturkTV Gücü Yalakalığında olarak değiştirecektir.

Biliyoruz patronunuz işini kaybetmesin diye talimat almışsınız konuk alamıyorsunuz. Hakaret ettirmek nedir? Ya adam gibi yayın yapar her kese söz hakkı tanırsınız ya da Türk milleti demokratik hakkını kullanır...

AKP arpanızı kesmesin diye bize ekranınızı kapattınız. Peki bize hakaret ettirmek niye?"