Polemik & Kulis
28 Ağu 2018 09:08 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:49

Sabah'tan Derya Köroğlu’na yanıt: Hem kendini bitirdi, hem de gazeteciliğe ayıp etti!

Sabah gazetesi bugün birinci sayfasından Derya Köroğlu’na yanıt verdi.

Sabah'tan Derya Köroğlu’na yanıt: Hem kendini bitirdi, hem de gazeteciliğe ayıp etti!
Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu, Sabah gazetesine dün verdiği röportajda tartışma yaratacak açıklamalarda bulunmuştu.

Sabah’tan Tuba Kalçık’a konuşan Derya Köroğlu’nun “Yeni Türkü, sol dünya görüşü içerisinden çıkmıştır ama ulusal değerlerimize sahip çıkmak ve onları korumak açısından aynı zamanda 'muhafazakar' sayılırız” sözleri dikkat çekmişti.

Röportajın yayımlanmasının ardından Derya Köroğlu, “Cımbızla oradan çekilip parça parça kelimeleri bir araya getirerek bana 'söylettirilen' sözlere inanmayın. Benim cephemde ve duruşumda hiç bir değişiklik yok” açıklamasında bulunmuştu.

İşte o açıklama:Sabah gazetesi bugün birinci sayfasından Derya Köroğlu’na yanıt verdi. Haberde, “Tuba Kalçık sordu, Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu içtenlikle soruları yanıtladı. O ne istediyse röportaja o cümleler kondu. Sosyal medyada linç timi devreye girince Köroğlu birden çark edip Günaydın’a söylediklerini inkar yolunu seçti. Yılların sanatçısı, bu tutumuyla hem kendini bitirdi, hem de gazeteciliğe ayıp etti” denildi.

Köroğlu’nun röportajına ilişkin yayımlanan videoda ise tartışılan bölümler yerine röportajda yer verilmeyen “CHP eleştirileri” olması dikkat çekti.

İşte o gazete: