Polemik & Kulis
27 Kas 2021 15:30 Son Güncelleme: 27 Kas 2021 15:41

Sabah gazetesinden TRT’ye yönetici transferi! Hangi görevi yürütecek?

Sabah gazetesinden TRT’ye yönetici transferi haberi geldi. Usta muhabir, TRT Özel Haberler bayrağını devraldığını duyurdu.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda (TRT) geçtiğimiz aylarda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın atanmasıyla başlayan yenilenme süreci tüm hızıyla devam ediyor.

Yaşanan ayrılık haberlerinin ardından bugün kurumdan atama kararı geldi. Sabah gazetesinin başarılı Cumhurbaşkanlığı muhabiri Zeynel Yaman, TRT’ye transfer olduğunu duyurdu. TRT Özel Haberler Müdürlüğü görevine getirilen Yaman, “Allah utandırmasın” dedi.

TRT Özer Haberler Servisi'nin TRT bünyesindeki isimlerden oluşturulacağı, TRT Haber ve TRT Ana Haber'e içerikler üreteceği öğrenildi.

 

‘HER GÖREV YENİ BİR HEYECANDIR’

Transfer haberini sosyal medya hesabından duyuran Zeynel Yaman, şu ifadeleri kullandı:

“1994’te Marmara İletişim fakültesiyle başlayan meslek yolculuğumuzda, TRT Özel Haberler bayrağını devraldık. Allah büyüklerimizden öğrendiklerimizi yeni nesillere taşımak için yüklendiğimiz bu sorumluluğu, hakkıyla taşımayı nasip etsin.

Her görev, her imkan, yeni bir imtihan, yeni bir heyecandır. Henüz yeni uğurladığımız Sefa abimiz ve daha nice kıymetli meslek büyüklerimiz gibi güzel sözlerle yad edilmek için yola çıkıyoruz. Allah utandırmasın”

 

ZEYNEL YAMAN KİMDİR?

2004 ile 2009 yılları arasında T.C. Beykoz Belediye Başkanlığı’nda Basın Danışmanı görevini üstlenen Zeynel Yaman, 2009 yılından bu yana Sabah gazetesinde muhabirlik yapıyordu.