Polemik & Kulis
03 Mar 2021 16:22 Son Güncelleme: 03 Mar 2021 16:59

Önce Medyaradar yazdı, sonra resmiyet kazandı! Demirören'e Turkuvaz'dan 'temsilci' geldi!

Medyaradar'ın duyurduğu transfer haberinin ardından resmi açıklama yapıldı. İşte Demirören Medya tarafından yapılan o açıklama.

Medyaradar, Demirören Medya Grubu bünyesinde gerçekleşen 'üst düzey atama depremi'ni az önce duyurmuştu.

Buna göre, Demirören Medya Grubu'nda Kanal D Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Ercan Gürses'in yerine Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki Takvim Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Zafer Şahin getirilirken Gürses ise DHA Ankara Temsilciliği görevine atandı.

Atamaya dair açıklama az önce grup çalışanlarına yapıldı.

İşte o duyuru: 

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,
Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda;
Kanal D Ankara Bölge Temsilciliği görevini sürdüren Sayın Ercan Gürses, Demirören Haber Ajansı Ankara Bölge Temsilcisi olarak atanmıştır.
Sayın Ercan Gürses, 27 yıl önce başladığı Televizyon haberciliği kariyerine Başbakanlık muhabiri ve Parlamento muhabiri olarak devam etmiş olup, 2014 — 2015 yıllarında Köşe Yazarlığı yapmıştır. Birçok televizyon programına imza atan Sayın Ercan Gürses, son 3 yıldır Kanal D Ankara Temsilciliği görevini yürütmektedir. Ayrıca CNN Türk ekranlarındakı tartışma programı "Türkiye'nin Gündemi" ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.
Sayın Ercan Gürses'ten boşalan Kanal D Ankara Bölge Temsilciliği görevine de Sayın Zafer Şahin atanmıştır. Sayın Zafer Şahin 24 yıl önce Televizyon haberciliği ile başladığı kariyerine Parlamento muhabiri olarak devam etmiş olup, Dünya, Yeni Asır ve Takvim Gazetelerinde Ankara Temsilciliği görevini yürütmüştü. Sayın Zafer Şahin, gazeteciliğin yanı sıra "Kestanepazarının Sahte Mesihi" adlı kitabın yazarı olup, çeşitli radyo ve televizyonlarda, program yapımcılığı ve yorumculuk yapmaktadır.
Bugün itibariyle geçerli olan atamaların tüm grubumuza hayırlı olmasını umar, Sayın Ercan Gurses ve Sayın Zafer Şahin'e yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı