Polemik & Kulis
23 Mar 2021 22:17 Son Güncelleme: 23 Mar 2021 23:47

Nedim Şener'den Orhan Pamuk'a 'Ayasofya' yanıtı! ‘Fatih’in kılıcı öyle bir saplandı ki…’

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, Ayasofya Camii'nin açılışı ile ilgili CHP'nin takındığı tavrı eleştiren Orhan Pamuk’a cevap verdi…

Google Haberlere Abone ol

Son romanı Veba Geceleri'ni T24'e anlatan yazar Orhan Pamuk, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Osman Kavala, Ahmet Altan ve Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini savunan Pamuk, ‘’Onlar serbest kalmadan toplumda normalleşme olmayacak’’ dedi. 'Laikliğin en önemli simgelerinden biri' olarak tanımladığı Ayasofya'nın açılışına da değinen Pamuk, bu konuda CHP'yi eleştirdi.

CHP'nin sessizliğini anlayamadığını vurgulayan Pamuk, "Bir siyasi partinin en son yerel seçimde yüzde 55 oy aldığı bir yerde, oyunu daha da arttırmak için, yani yüzde 56 oy almak için yüzde 44 oy alan partinin fikirlerini benimsemesini, ya da benimser gibi yapmasını ben anlayamıyorum... Tabii arkada mevcut iktidarın o kadar adamı sudan nedenlerle rahatça hapse tıkmış olmasının ve Anayasa Mahkemesi’ni takmamasının yarattığı korku atmosferi var" dedi.

NEDİM ŞENER'DEN TEPKİ: FETİH KILICI ÖYLE BİR SAPLANDI Kİ...

Pamuk'un sözlerine yanıt Hürriyet yazarı Nedim Şener'den geldi.

O sözlerin yer aldığı videoyu Twitter hesabından paylaşan Şener, "Fatih Sultan Mehmet’in Ayasofya Camii’ndeki fetih kılıcı öyle bir saplandı ki, Orhan Pamuk ilk günden beri uğraşıyor ama çıkartamıyor!!!" ifadesini kullandı.