Medya
02 Oca 2019 10:48 Son Güncelleme: 02 Oca 2019 11:27

Murat Kelkitlioğlu, Akşam Gazetesi'ne böyle veda etti!

Akşam gazetesi genel yayın yönetmenliği görevinden ayrıldığını ilk kez Medyaradar'ın duyurduğu Murat Kelkitlioğlu bugün son yazısını yazdı.

Medyaradar, Akşam gazetesinin 2015 yılından bu yana Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Murat Kelkitlioğlu'nun görevden ayrıldığını, Kelkitlioğlu'nun ünlü şarkıcı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven'in sahibi olduğu 3N Medya Grubu'nun CEO'su olduğunu duyurmuştu.

 Kelkitlioğlu bugün bir veda yazısıyla son kez Akşam okurlarına seslendi.Kelkitlioğlu "Ve
bugün, “İyi ki AKŞAM vardı, iyi ki bu geminin kaptanıydım” dedirten bir hissiyatla ve kendi isteğimle AKŞAM Gazetesi’ne veda ediyorum." ifadesini kullandı.

Akşam Gazetesi'nde Murat Kelkitlioğlu'ndan boşalan Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna ise
Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu oturacak.

İşte Murat Kelkitlioğlu'nun "Yeni yıl yeni başlangıçlar..." başlıklı veda yazısı:

Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktan büyük gurur duyduğum AKŞAM Gazetesi’yle yollarımız bugün itibarıyla ayrılıyor!
Geride 3 yılı AKŞAM, 1 yılı GÜNEŞ Gazetesi Yayın Yönetmenliği olmak üzere, koca bir 6 yılı bıraktık. O gün yerli ve milli bir çizgide gazete yaratma heyecanıyla başladığımız yürüyüşü hakkıyla tamamladığımızı düşünüyorum. 
Zor zamanlara da tanıklık ettik, Türkiye’ye çağ atlatacak adımlara da!
PKK/DEAŞ eliyle Türkiye’nin diz çökertilmek istendiği, terörün hortlatıldığı dönemlere...
Siyasetin şer ittifaklarıyla dizayn edilmesinin hedeflendiği sinsi senaryolara...
FETÖ’nün kumpaslarına hatta 15 Temmuz gibi kanlı bir ihanet kalkışmasına...
Türkiye’nin başkanlık sistemine geçişi gibi devrim niteliğindeki hamlelere...
Fırat Kalkanı’ndan Zeytindalı Harekâtı’na, Mehmetçiğin destanına...
Her şartta tek bir düsturumuz vardı; her şartta yerli ve milli bir duruş sergilemek!
O yüzdendir ki; pek çok kişinin pozisyon almak için nabız yokladığı 15 Temmuz’un daha ilk saatlerinde milim tereddüt etmeden, “Bu millet size teslim olmaz... ALÇAKLAR” manşetini attık...
AKŞAM, ‘özel haber’ ısrarıyla Türkiye’nin konuştuğu pek çok önemli habere imza attı, gündemi belirledi!
Sadece Türkiye değil dünya, Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardında Suudi Arabistan yetkililerinin parmağı olduğunu AKŞAM’ın ulaştığı görüntülerle öğrendi. 
Ve bugün, “İyi ki AKŞAM vardı, iyi ki bu geminin kaptanıydım” dedirten bir hissiyatla ve kendi isteğimle AKŞAM Gazetesi’ne veda ediyorum.
Yarından itibaren Yeni Birlik Gazetesi, Show Radyo, Radyo Viva ve Bizimev TV’den oluşan 3N Medya Grubu’nun başına geçiyorum. Aynı hassasiyetleri olan güçlü bir yayın grubu oluşturmanın hayaliyle bu adımı atarken, çok kısa zamanda yeni sürprizlerle karşınızda olacağımızı ifade etmek istiyorum. Ayrıca gündeme dair görüşlerimi
Yeni Birlik’teki köşemde kaleme almaya da devam edeceğim. 
Bu vesileyle 3 yıl boyunca omuz omuza çalışmaktan gurur duyduğum çalışma arkadaşlarıma ve her şartta bizimle olan siz değerli okuyucularıma teşekkür etmek istiyorum. 
Hakkınızı helal edin!