Politika
26 Mar 2023 10:24 Son Güncelleme: 26 Mar 2023 10:26

Muharrem İnce Ahmet Hakan’a dert yandı! ‘Telefon acı acı çaldı, açtım…’

Ahmet Hakan, imza toplama süreciyle ilgili yazısı nedeniyle Muharrem İnce’nin kendisini aradığını ve “Bana haksızlık etmişsin” dediğini yazdı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, imza toplama süreciyle ilgili olarak kaleme aldığı yazı sonrası Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin kendisini aradığını söyledi.

"Telefonum acı acı çaldı. Açtım. Muharrem İnce" ifadesini kullanan Hakan, İnce'nin "Bana haksızlık yapmışsın" dediğini anlattı.

Ahmet Hakan’ın aktardığına göre cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin imzaya dört gün sonunda ulaşan siyasetçi, şunları kaydetti:

"İmza vermek, çok zor bir iş. Sen ilçendeki seçim kurulunun nerede olduğunu biliyor musun? Bilmiyorsun. Orayı bulacaksın. Dört kilometre öteye arabanı park edeceksin. Bir sürü aramadan geçeceksin. İmza toplanmasını zorlaştırmak için ne gerekiyorsa yapılmış. İşin bu kısımlarını es geçerek yapmışsın değerlendirmeni. Haksızlık burada."

Hakan, bu noktada 2018'deki seçimlere atıfta bulunarak "İyi ama Meral Akşener bir günde yüz bin imzayı geçivermişti. Aynı koşullarda. O nasıl yaptı bu işi?" sorusunu yönelttiğini, karşılığında şu yanıtı aldığını ifade etti:

"O seçimde ben CHP’nin adayıydım. Sana videolarını atıyorum şimdi. Ben CHP adayı olarak bütün CHP’lilerden Meral Akşener için imza vermelerini istedim. CHP’lilerin katkısıyla ilk günde o imzalar toplandı.

Devam etti İnce:

Süreci sabote etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. ‘İnce anlaştı, İnce’ye Milli Eğitim Bakanlığı verilecek’ diye dedikodu çıkarıyorlar. Sırf imza toplamayı engellemek için. Sahte belgelerle, yalanlarla, çarpıtmalarla bizim imza toplamamızı engellemeye çalışıyorlar. Biz bütün bunlara rağmen imza işini bugün bitiririz.

Nitekim dün akşam üzeri yüz bin imzayı tamamladı İnce.”