Politika
24 Nis 2024 12:35 Son Güncelleme: 24 Nis 2024 12:39

Yeniden Refah’tan ‘çaya davet edilmeme’ye fotoğraflı yanıt: ‘Tarih tekerrürden ibarettir…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM'de parti liderleriyle çay içip Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ı davet etmemesi gündem oldu. Yeniden Refah Partisi'nden bu duruma tepki amacıyla yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafla yanıt geldi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu’nda, siyasi parti liderleriyle çay içip sohbet etti. Çay buluşmasına Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın davet edilmemesi dikkat çekti.

Erbakan’sız çay partisi ilk tepki Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner’den geldi. Güner; Turgut Özal, Alparslan Türkeş ve Bülent Ecevit’in üçlü olarak konuşup Necmettin Erbakan’ın kenarda durduğu bir fotoğrafı paylaşarak, “Tarih tekerrürden ibarettir” notunu düştü.

ERBAKAN DAVET EDİLMEDİ
Görüşmeye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise davet edilmedi. Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, yaşananlar üzerine sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Güner, “Tarih tekerrürden ibarettir.. Çay koy keçeli… Yeniden başlıyoruz” notuyla birlikte, Refah Partisi’nin kurucusu eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın bir fotoğrafını paylaştı.

NE OLMUŞTU?
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlenen resepsiyona katılan Erdoğan, daha sonra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’la Tören Salonu’nun yanında bulunan Mermerli Salon’a geçti.

Salona CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile diğer siyasi partilerin temsilcileri de davet edildi.