Medya
27 Şub 2018 09:00 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:02

Meral Akşener hakkında olay iddia! Hülle yaparak mı emekli oldu?

Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında müthiş bir iddiayı kaleme aldı.

Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın "Hülle ile mi emekli oldun Meral Hanım?" başlıklı yazısında gazeteci Burak Ersemiz'in sosyal medyada gündeme getirdiği iddiaya konu olan "Hülle"nin yapıldığı dönemde SSK'nın başında olan isim ise bugün CHP'nin başında olan Kemal Kılıçdaroğlu.
İddia ise Akşener henüz İstanbul'da öğrenci iken çalıştığı iddiasıyla o dönemi borçlanması. Akşener'in iddiasına göre İstanbul Üniversitesi'nde eğitim gördüğü dönemde, İzmit'te simitçilik yapıyor. Garip olan sadece iki kent arasındaki mesafe değil. O simit fırınının sahibinin eşi Tuncer Akşener olması... 
 
İşte Hasan Taşkın'ın "Hülle ile mi emekli oldun Meral Hanım?" diye sorduğu yazısı;

Hülle ile mi emekli oldun Meral Hanım?

Öğrenci iken, kendini bir yerde sigortalı çalışan gösterirsen ne olur? Hem de bu oyunu eşin ile planlarsan nasıl olur? Hatta makam mevki gücü ile bu işin suçunu da ortadan kaldıracak argümanı bulursan ve bal gibi de emekliliği hak edersen olur mu? Bu emekliliği hak ederek, milletvekili emekliliği statüsünü de otomatik olarak kazandın mı, gel keyfim gel. Çık parti kur ve millete dürüstüm de…

Ahlaki bulmadınız değil mi? Vicdani da bulmadınız… Bunu belki sıradan vatandaş yapabilir ama açığa çıktığında devlet burnundan fitil fitil getirir değil mi? Peki bunu siyasetçi, hem de iddialı bir siyasetçi yaparsa ne olur? Sadece ayıp mı olur?

Kimden mi bahsediyorum. Meral Akşener’den bahsediyorum. Deneyimli Gazeteci Burak Ersemiz, Kanal D Haber’de çalıştığı dönemde (1997) yaptığı bir haberin arşivini sosyal medyadan paylaştı. Ben bu haberi izleyince şok oldum. Milletim de bilsin diye yazıyorum. Sesimin çıktığı kadar… Ayrıca, ihbarda bulunuyorum ki, İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in emekliliği ile ilgili bu yazdıklarım araştırılsın, soruşturulsun ve gerçekler ortaya çıksın. Gazetecilik görevimi yapıyorum, yanılıyorsam bundan da mutlu olurum.

Burak Ersemiz’in haberine göre İçişleri eski Bakanı Meral Akşener, 1997 yılında bakanlıktan ayrıldıktan sonra emekli olmak istemiş ve SSK’ya dilekçe vermiş. Resmi dilekçesinde 18 yaşından 24 yaşına kadar (1974-1980) Kocaeli ili İzmit ilçesi İnönü Caddesi 165 no.lu fırında simitçi olarak çalışmış. Görüntülerde Burak Ersemiz o fırını bulmaya gidiyor ancak simit fırını kapanmış yerine başka bir mağaza açılmış. O mağazanın sahibi de eski fırının sahibi Meral Akşener’in eşi Tuncer Akşener olduğu anlatılıyor. Haberde Akşener’in emekli olmak için SSK’ya verdiği dilekçenin görüntüsü de var.

İşin ilginç yanı, Meral Akşener sigortasız 6 yıl çalıştığını ifade ediyor ve Tuncer Akşener de eşini sigortasız çalıştırdığını kabul ediyor. Dilekçede sigortasız çalıştığını beyan eden Meral Akşener, devlete borçlanmak istiyor. SSK Genel Müdürü kim biliyor musunuz o dönemde?

Kemal Kılıçdaroğlu… Evet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in dilekçesinin gereğini SSK Genel Müdürü olarak yapıyor ve Akşener’i borçlandırarak emekli olmasını sağlıyor. Dahası Tuncer Akşener’de sigortasız işçi çalıştırma suçundan ‘zaman aşımı’ gerekçesi ile kurtuluyor.

Şimdi gelelim haberde yer almayan işin üçkâğıt tarafına. Meral Akşener’in biyografisine göre, Selanik’ten Kocaeli’ye göç eden bir ailenin kızı olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956 tarihinde Tahir Ömer Bey ve Sıddıka Hanım’ın çocuğu olarak Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Gündoğdu köyünde doğdu. 1974 yılında Bursa Kız Öğretmen Lisesi’ni tamamlamasının ardından 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. İzmit’te bir taraftan simitçilik yaptı, diğer yandan İstanbul’da okudu.

Peki, İstanbul’da öğrenci iken, İzmit’te eşimin fırınında çalıştım demek ile eskiye dönük borçlanılabiliyor mu? Çalıştığını iddia ettiğin kişi ‘Evet’ derse oluyor. Peki SSK bu durumu neden araştırmadı? Akla ve mantığa uygun olmayan bu beyan ile emeklilik işlemini başlatan ve onaylayanların yaptıkları ortaya çıkmasın mı? Çıksın diye yazdım. Gerçekler zaten bir gün mutlaka ortaya çıkar.

Sevgili Burak’ın haberinin sonunda şu ifade vardı:

‘O simitçilikle hayata atıldı ve hızla yükseldi’

Selam ve dua ile…