Polemik & Kulis
08 Haz 2015 06:54 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:38

Melih Gökçek Arınç'a twitter'dan resti çekti: Elinde bir şey olup da....

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışma sosyal medyada gündem oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hükümeti eleştirmesi üzerine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında, "Seni istemiyoruz" demişti. Arınç da kameraların karşısında "AKP'nin menfaatleri için" Gökçek hakkındaki 100 dosyayı 8 Haziran'a bıraktığını söylemişti.

8 Haziran geldi. Kamuoyu da seçim sonuçlarını bırakıp Arınç'ın "açıklayacağım"  dediği Gökçek hakkındaki iddiaları sormaya başladı.

Arınç da bugün sabaha karşı Twitter hesabından konuyla ilgili Arınç'ın ismini vermeden, "Elinde bir şeyi olup savcılığa gitmeyen namerttir..." dedi.

İşte Gökçek'in o açıklamaları:

"Twitter'dan seçim sonuçları belli olduğundan bu yana, bana karşı sevinç çığlıkları atanlara cevabım şudur... Benim dünde dokunulmazlığım yoktu... Bugün de yok... Elinde bir şeyi olup savcılığa gitmeyen namerttir... Ama umudunuz birilerinin tezgahı ise, herkesin hesabı olduğu gibi Allah'ın da bir hesabı vardır... Hayatım boyunca Allah'dan başka kimseden korkmadım, korkmayacağımın da bilinmesini de isterim..."