Polemik & Kulis
18 Nis 2022 23:34 Son Güncelleme: 19 Nis 2022 08:25

Levent Gültekin'den Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili bomba iddia! "4 liderin önüne anket koydular"

Gazeteci Levent Gültekin, KONDA'nın sahibi Bekir Ağırdır'ın Abdullah Gül'ün adaylığı için 4 liderin önüne anket koyduğunu iddia etti.

Gazeteci Levent Gültekin, 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde KONDA Araştırma'nın sahibi Bekir Ağırdır'ın Abdullah Gül'ün adaylığı için 4 liderin önüne anket koyduğunu iddia etti.

 Medyascope'ta Ruşen Çakır'ın konuğu olan Gültekin son kitabı Kasırga'ya ilişkin konuştu. Çakır'ın "Kitapta yazana göre o dönemde Muharrem İnce yerine Abdullah Gül'ün aday olmasının iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsun" sözlerine yanıt veren Gültekin, "Abdullah Gül'ün adaylığı ortaya çıkana kadar benim haberim bile yoktu. Ben kendi adaylığımla meşguldüm o dönemde" dedi.

 Dört partinin Abdullah Gül'ün aday göstermesininin nedeninin KONDA Araştırma'nın sahibi Bekir Ağırdır tarafından 4 liderin önüne anket koyduğunu iddia eden Gültekin, "Elimizde anket var yüzde 60 ile kazanıyor.  Erdoğan neden Abdullah Gül’e helikopter göndermek zorunda kaldı? Çünkü onun da elinde anketler var, Abdullah Gül kazanıyor diye. Neden bir gece bir muhalefet partisi karar değiştirdi? Orada bir olay dönüyor" diye konuştu.

  "NE ANKETİMİZ NE DE LİDERLERE ÖNERİMİZ OLMADI"

Gültekin'in iddiasına Bekir Ağır'dan yanıt geldi. Ağırdır, Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ne o zaman ne şimdi, ne Gül için ne başka bir isim için ne anketimiz ne de liderlere önerimiz olmadı. Ne bizden böyle araştırma istendi ne de biz yaptık" dedi.

 "YALAN BİLGİ VERMİŞ OLMALARI TUHAF"

Gültekin ise Ağırdır'ın yanıtına "O ilişkiyi sürdüren, o sürecin içinde olan herkesle konuştum, Gül ve bütün liderler dahil, ya onların hepsi yanlış hatırlıyor ya da Bekir bey! O sürecin şahidi herkesin bu “yalan” bilgiyi vermiş olmaları tuhaf" diyerek yanıt verdi.