Polemik & Kulis
09 Oca 2022 12:46 Son Güncelleme: 09 Oca 2022 13:40

İyi Parti’den Fatih Altaylı ve Habertürk’e tepki! “Korkakça ve etik dışı bir tavır”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün akşam Fatih Altaylı'nın Habertürk TV'de sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. Kılıçdaroğlu'nun canlı yayınına TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun bağlanması tartışma yarattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk ekranlarında yayınlanan Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin açıklamalar yaparken, programa söz hakkı doğduğunu söyleyip TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun bağlanması tartışmalara neden oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde, sosyal medya hesabından Fatih Altaylı ve Habertürk’e tepki gösterdi.

“KORKAKÇA VE ETİK DIŞI”

İde paylaşımında, “30 yıllık gazeteciliğimde ve yayıncılığımda; Bir Genel Başkan yayındayken, cevap hakkı doğdu diye yayına konuk bağlamak kadar saçma sapan, korkakça ve etik dışı bir tavır görmedim, duymadım. Olmadı Fatih Altaylı, olmadı Habertürk TV” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımın ardından Fatih Altaylı, Murat İde’ye yanıt olarak, “Asıl sana olmadı murat İde. Bu kişilerin bağlanmasını Sayın Kılıçdaroğlu istedi. Yaptığın çok ayıp.” dedi.

İde ise Altıylı’ya, “Değil abi değil.. O işler öyle değil.. Sorulunca Kemal bey "Hayır" der mi? Bunu sen de ben de çok iyi bilirken,reji sürecini bilmeyen izleyiciye başka öykü anlatmak da doğru iş değil.. NE OLMADIĞINI biliyorum.. Ortada ayıp yok; ZAMANIN RUHU var. Seversin bu sözü; BU DA GEÇER !” diyerek tepki gösterdi.